Soczewki kontaktowe są doceniane przez coraz szersze grono użytkowników, ze względu na wygodę. Zastanawiasz się jak zmiana sposobu korekcji wady wzroku z okularów na szkła kontaktowe, wpłynie na Twój budżet? Soczewki nie muszą być kosztowne! Sprawdź jak kupować, aby oszczędzać!
Soczewki kontaktowe – dobry wybór!
Soczewki kontaktowe znacznie poprawiają komfort naszego życia. Są lepszym rozwiązaniem w porównaniu do okularów z kilku powodów. Po pierwsze – pozostają niewidoczne i nie oddziałują na nasz wygląd. Niechęć wobec oprawek korekcyjnych bierze się często z tego, że trudno nam dobrać odpowiedni fason. Okulary postarzają nas i bywają kłopotliwe.
Drugim argumentem przemawiającym za wyborem soczewek kontaktowych, jest bezproblemowe uprawianie sportów lub jakiejkolwiek innej aktywności bez żadnych przeszkód. Szkła kontaktowe nigdy nie kolidują z pogodą i nie zaparowują, nie trzeba ich przecierać, by poprawić klarowność obrazu. Sprawdzają się przy najbardziej rozpowszechnionych wadach, takich jak krótko- i dalekowzroczność, ale tę metodę korekcji zaleca się szczególnie przy sporych rozbieżnościach między prawym i lewym okiem.
Przeciwwskazania do noszenia soczewek kontaktowych występują niezmiernie rzadko. Zazwyczaj dotyczą pacjentów dotkniętych infekcją oka, np. zapalenie rogówki.
Wada wzroku a soczewki
Dla osób dotkniętych astygmatyzmem soczewki kontaktowe także mogą być lepszym rozwiązaniem, ze względu na bezpośrednie przyleganie soczewki do oka. Pamiętajmy jednak, że nie ma uniwersalnych szkieł kontaktowych. Dla każdej wady wzroku przeznaczony jest inny produkt:
– dla krótkowidzów >> soczewki sferyczne minusy
– dla dalekowidzów >> soczewki sferyczne plusy
– dla astygmatyków >> soczewki toryczne
– dla osób z prezbiopią >> soczewki progresywne
Jak oszczędzić kupując soczewki kontaktowe?
Decyzja o noszeniu soczewek kontaktowych wcale nie musi dla Ciebie oznaczać większych wydatków. Musimy uwzględnić kilka istotnych kwestii, takich jak:
– czas użytkowania soczewek
– wielkość opakowania
– marka soczewek kontaktowych
W pierwszej kolejności rozważ jak często będą Ci potrzebne soczewki. Czy będziesz korzystać z nich tylko czasami – w jednorazowych sytuacjach? Jeśli tak – wybierz soczewki jednodniowe. To racjonalny wybór ponieważ soczewki o dłuższym czasie użytkowania, nawet jeśli założone raz lub dwa, po upływie określonego czasu nie nadają się już do użytku.
Jeśli zamierzasz nosić je codziennie – wybierz soczewki miesięczne lub dwutygodniowe. Znając parametry potrzebnych nam soczewek kontaktowych, możemy je zamawiać w internetowych sklepach optycznych. I to jest najlepszy z możliwych wyborów! Krótkie rozeznanie w cenach i porównanie ofert nie pozostawia wątpliwości – w internetowych sklepach z soczewkami kupisz najtaniej!
Współczesna technologia produkcji szkieł kontaktowych jest bardzo zaawansowana. Hydrożelowe lub silikonowo-hydrożelowe soczewki cechują się:
– wysokim uwodnieniem
– elastycznością
– trwałością
Polecamy Waszej uwadze marki takie jak EyeLove, które oferują wysokiej jakości soczewki każdego typu w atrakcyjnych cenach.
Większe opakowanie = niższa cena
Warto zaopatrzyć się w zapas szkieł kontaktowych, ponieważ może się zdarzyć, że zgubisz swoją soczewkę lub ulegnie ona uszkodzeniu. To się zdarza każdemu. A czy kupowanie większej ilości w opakowaniu jest korzystniejsze? Weź kalkulator do ręki i sprawdź jak różni się cena za jedną parę, gdy decydujesz się na większą ilość za jednym razem.
Podobnie sprawa wygląda z płynem do soczewek – większa butelka jest korzystniejsza cenowo. Lecz i tu trzeba uważać na pułapkę terminu przydatności. Zwróć uwagę na czas, w jakim należy zużyć płyn od momentu otwarcia butelki, określony przez producenta. Jeśli np. nosisz soczewki całodobowe i rzadziej korzystasz z płynu do pielęgnacji soczewek – może lepiej kupić kilka opakowań o mniejszej pojemności?