Pandemia zmieniła nasze myślenie o pracy zdalnej. Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym pracę zdalną uważano za niepotrzebny wymysł (rzecz jasna nie zawsze). Realia są takie, że jest to rozwiązanie, które ma swoje wady i zalety. Oczywiście ważna jest też specyfika zajęcia – czasem działania na odległość są niemożliwe.
Gdzie najlepiej pracować zdalnie?
Działania zdalne mogą wydawać się czymś, co nie ma związku z miejscem zamieszkania, ale nic bardziej mylnego. Dowodem na to jest choćby ranking firmy OVO Network – chodzi o ranking, w którym liczyła się satysfakcja z pracy zdalnej. W zestawieniu znajdziemy 142 miasta i co ciekawe, pierwsza lokata przypadła dla Krakowa.
Warto również nawiązać do spraw, które miały znaczenie – uwzględniono liczbę przestępstw, szybkość połączenia internetowego, znajomość angielskiego, koszty (komunikacja miejska, najem mieszkań, wynajem przestrzeni do pracy i miesięczny karnet na siłownię) oraz dostęp do morza lub gór. Dobrze też wiedzieć, że w czołowej dziesiątce znajdziemy jeszcze Łódź, Poznań i Warszawę. Łódź znalazła się tuż za podium, Poznaniowi przypadło siódme miejsce, a stolica naszego kraju została sklasyfikowana zaraz za Poznaniem.