Orientalny akcent w zwiedzaniu Krakowa - elektryczny Tuk Tuk


W Krakowie pojawiła się kolejna możliwość na wygodne zwiedzanie Grodu Kraka - to elektryczna autoriksza, potocznie znana jako Tuk Tuk. W krajach takich jak Nepal, Indie, Bangladesz, Sri Lanka czy Pakistan pełni rolę taksówki, a w Krakowie jest doskonałym sposobem dla turystów, aby przyjemnie spędzić czas zwiedzając miasto. Krakowskie Tuk Tuki mają napęd elektryczny, czyli są całkowicie przyjazne dla środowiska.

Poznawanie Krakowa to niewątpliwie bardzo ciekawa forma spędzenia czasu. Setki mniej lub bardziej rozpoznawalnych zabytków przyciągają co roku miliony turystów z całego świata. Pobyt w Krakowie to nie tylko ogromna dawka historii, kultury i sztuki, ale także niezliczona ilość kawiarenek, pubów, restauracji, które dzięki wielokulturowym wpływom, wytworzyły unikatową atmosferę. Jednak zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem w ręku to długie godziny, często bardzo męczących wędrówek z miejsca do miejsca. Zatem doskonałą alternatywą jest poznanie historii i kultury tego miasta w o wiele bardziej łatwiejszy i przyjemny sposób, czyli wybranie się na wycieczkę elektrycznym pojazdem z orientalnym akcentem, co sprawi, że poznacie sekrety tego pięknego miasta w sposób niezwykle wnikliwy i satysfakcjonujący.

Warianty wycieczek
Oto kilka wariantów, spośród których możecie wybrać ten, który najbardziej Wam odpowiada. Oczywiście propozycje podane poniżej można dowolnie modyfikować i łączyć wedle indywidualnych życzeń. Przejazd dodatkowo może być wzbogacony komentarzem dostępnym w kilku językach odnośnie mijanych atrakcji. Organizujemy wycieczki zarówno indywidualne, jak i grupowe.
Trasy przejazdu:
- Stare Miasto - czas trwania 30 - 45 min.
- Kazimierz - czas trwania 30 min.
- Getto krakowskie - czas trwania 30 min. - trasa: Plac Bohaterów Getta - Mury Getta - Fabryka Schindlera (bez wejścia). Czas trwania 1 godzina - z wejściem do Fabryki Schindlera.
- dwugodzinne zwiedzanie - trasa obejmuje: Stare Miasto - Kazimierz - Getto.

Jeśli wybraliście najbardziej odpowiedni i dostosowany do własnych potrzeb wariant, prosimy o kontakt pod num. tel. (+48) 531 954 951 lub na adres e-mail: redakcja@twojamalopolska.pl, info@travelis.eu lub klikając w link: http://www.twojamalopolska.pl/strona,menu,pol,glowna,1883,0,1922,kontakt,plus.html

 
Zapraszamy na stronę  http://krakow-tuktuk.pl/

Szczegółowe informacje na temat tras zwiedzania.
STARE MIASTO

Trasa przejazdu została dobrana tak, aby dostarczała niezapomnianych wrażeń. Zazwyczaj wycieczka rozpoczyna się na Starym Mieście, którego główną atrakcją jest Rynek Główny, wraz z mieszczącymi się na nim bezcennymi zabytkami - Ratuszem, Sukiennicami i Kościołem Mariackim. Następnie przebiega koło secesyjnego Pałacu Sztuki, przez Planty aż do ulicy św. Anny, na której mieści się kościół pw. św. Anny, oraz najstarszy obiekt uniwersytecki - Collegium Maius. Po obejrzeniu tych miejsc, trasa przejazdu łączy się z ul. Grodzką, będącą niegdyś częścią Traktu Królewskiego, z której po skręceniu w ulicę Senacką, a następnie Kanoniczą, obserwować można dwa niesamowite kościoły. Jadąc dalej, dociera się wprost do stóp Wzgórza Wawelskiego. W tym momencie przemieszczamy się w czasie ku dziejom nie tak odległym, acz równie ciekawym.

KAZIMIERZ
Kazimierz to osada zamieszkiwana niegdyś przez społeczność Żydowską. Niepowtarzalny klimat tego miejsca sprawia, że aż nie chce się go opuszczać. Po szybkiej podróży przez Stradom znajdziecie się Państwo u wrót okazałego i niecodziennego na tle innych krakowskich kościołów obiektu. Kościół na Skałce to wiele pomników, zadziwiające wnętrze, oraz życzliwi zakonnicy, przemieszczający się tu i ówdzie. Ruszamy dalej, by zapoznać się z gotyckim Kościołem Bożego Ciała i zagłębić się w tajemniczy świat synagog. Oddalone od siebie, różnią się znacznie swoją formą. Dojazd od pierwszej do ostatniej przez niezapomniane, wąskie uliczki Kazimierza i place handlowe zaspokoi ciekawość historii, jak i codziennego życia mieszkańców tej dzielnicy.

GETTO
Naturalną, choć smutną kontynuacją wycieczki jest zwiedzanie Getta. Wśród kilku kilometrów kwadratowych terenu znajduje się pełen symboliki Plac Bohaterów Getta, z którego mieszkańcy byli zabierani w nierzadko swoją ostatnią podróż. Gdy zapoznacie się Państwo z informacjami odnośnie placu i przyległych zabytków, przejedziemy do Fabryki O. Schindlera - budowli znanej z filmu pt. "Lista Schindlera", pełniącej obecnie funkcję muzeum. Na życzenie gości robimy tutaj postój, aby można było zobaczyć pełną ekspozycję. Ostatnim punktem trasy biegnącej przez Żydowską Dzielnicę Mieszkalną jest jedyny zachowany fragment murów okalających Getto.

DWUGODZINNA WYCIECZKA
Zwiedzanie obejmuje trzy wyżej wymienione propozycje i kończy się z powrotem na Starym Mieście. Tym razem przejazd rozpoczyna się od strony Małego Rynku, prowadzi przez pl. Świętego Ducha z monumentalnym teatrem im. J. Słowackiego, wzdłuż murów obronnych Miasta Krakowa, koło Barbakanu, aż do Muzeum Czartoryskich, i ponownie na ul. Grodzką. Pełna trasa wycieczki to ok. dwóch godzin wygodnej jazdy Meleksem, urozmaiconej komentarzem dostępnym w jedenastu językach odnośnie mijanych atrakcji. Na życzenie (po uprzednim uzgodnieniu) praktycznie każdy mijany obiekt można zobaczyć i zwiedzić od środka. Maksymalna prędkość pojazdu jest niewielka, a jednocześnie wystarczająca do zapewnienia płynnej, bezpiecznej jazdy, oraz wykonania wyraźnych fotografii.Galeria zdjęć


Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 4 Września 2014

Podziel się