WS-X4748-RJ45V+E - switch prosto z USA


Gdy mówimy o technologi, na myśl przychodzą nam Stany Zjednoczone i olbrzymia liczba firm, jakie ma tam swoją siedzibę. Jedną z nich jest  Cisco Systems, Inc., producent m.in. rozwiązań telekomunikacyjnych oraz przełączników komputerowych, takich jak WS-X4748-RJ45V+E.

Stany Zjednoczone informatykami stoją

Przez lata Polacy zachwycali się produktami z dalekiej Japonii. Konica Minolta, Nikon, Panasonic czy Sony – sprzęt tych producentów dzielił i rządził w naszych domach. Co prawda wciąż tak jest. Nadal kupujemy aparaty Nikon, ponieważ to uznana marka, a telewizory Sony są w wielu polskich domach. Jednak rozwój technologi informatycznej sprawił, że po swój kawałek tortu zaczęły sięgać przedsiębiorstwa ze Stanów Zjednoczonych. To właśnie za Wielką Wodą powstały najpotężniejsze obecnie firmy z szeroko rozumianej branży informatycznej. Intel,  Hewlett-Packard, SanDisk, czy najbardziej dziś znane – Apple, Google i Facebook. Wszystkie one swoje korzenie mają w jednym miejscu – Dolinie Krzemowej. Swój rodowód zaczęła tam również inne, mniej znane przedsiębiorstwo - Cisco Systems, Inc.

Wielka inwestycja małżonków
Gdy twórca Facebook Mark Zuckerberg przyszedł w 1984 roku na świat w stanie Nowy Jork, Leonard Bosack i Sandra Lerner po drugiej stronie kontynentu założyli Cisco Systems. Młodzi ludzie, Bosack miał wtedy 32 lata, a Lerner 29, pracowali jako wykładowcy na prestiżowym Uniwersytecie Stanforda. Porzucili jednak karierę naukową i skupili się na budowie potentata w branży informatycznej. Czy im się udało? Niech przemówią liczby. Ledwie sześć lat później oboje postanowili odejść z firmy, pobierając przy tym odprawę w wysokości aż 170 milionów dolarów. W tym samym roku ich małżeństwo się rozpadło.

Jednak to, co zbudowali było o wiele trwalsze. Przedsiębiorstwo Cisco Systems wciąż się rozwijało i dokonywało kolejnych przejęć. Największa transakcja została sfinalizowana w 2005 roku. Za 7 miliardów dolarów własnością Cisco stała się firma Scientific Atlanta, produkująca modemy i dekodery. Obecnie firma z San Jose obecna jest w 75 krajach świata, w których zatrudnia niemal 75 tysięcy osób. Część z nich znalazła pracę przy produkcji przełączników komputerowych WS-X4748-RJ45V+E.

Przełącznik komputerowy WS-X4748-RJ45V+E
Switche marki Cisco to jedne z najlepszych produktów na świecie. Służą one do przekazywania ramki między segmentami sieci z doborem portu przełącznika. Czym charakteryzuje się WS-X4748-RJ45V+E? Ma on zwiększoną pojemność przełączania na jedno gniazdo i działa z prędkością 48 gigabitów na jedno gniazdo.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


  Karol @ 2018-04-07 22:29 Odpowiedz odpowiedz

Ja tam nadal pozostaje przy Japonii. Telewizory panasonica kupuję od lat i chyba nie zdecyduję się na inną firmę.
powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 29 Marca 2018

Podziel się