JAK ROZWIJA SIĘ TURYSTYKA MEDYCZNA W POLSCE?


Turyści nie przyjeżdżają do naszego kraju jedynie w celach rekreacyjnych, ale także zdrowotnych. Turystyka medyczna staje się w Polsce coraz bardziej popularna. Branża ta rozwija się w zaskakująco szybkim tempie. Wysoki poziom stomatologii, dobre kliniki medycyny estetycznej, wykwalifikowana kadra lekarzy stomatologów i chirurgów plastycznych, przyciągają ludzi z najróżniejszych zakątków Ziemi.

Coraz większa rzesza ludzi przyjeżdża do Polski, aby skorzystać z oferowanych przez nasze gabinety usług zdrowotnych. Najbardziej oblegane miejsca przez zagranicznych turystów to kliniki chirurgii plastycznej oraz gabinety stomatologiczne. Sprawdź, jakie korzyści oferuje nasz kraj i czy warto przyjeżdżać do niego na zabiegi z drugiego końca świata?

Dowiedz się więcej na: http://4healthtraveldent.com/

Pierwszym czynnikiem, który zachęca turystów do odwiedzenia Polski to tanie koszty zabiegów. Drugim są nowoczesne sposoby leczenia. Założeniem placówek medycznych jest stworzenie jak najlepszej opieki zdrowotnej, która będzie zachęcać pacjentów różnych narodowości do pobytu w naszym kraju.

Wyspecjalizowana kadra medyczna
Placówki medyczne w naszym kraju proponują najwyższy poziom obsługi - posiadają wykwalifikowaną kadrę lekarską, a polscy lekarze specjaliści są znani i cenieni na całym globie ziemskim. Należą oni do międzynarodowych stowarzyszeń zrzeszających lekarzy z całego świata, a wielu z nich wykłada na światowych uniwersytetach i podnosi swoje kwalifikacje w najlepszych placówkach na całym świecie.

Profesjonalna opieka medyczna
Polskie placówki cieszą się dużym zainteresowaniem zagranicznych pacjentów już od dłuższego czasu. Doświadczenie i nieustanna modernizacja pozwalają na zachowanie najwyższego poziomu lecznictwa w Polsce.

Pacjent ma dokładnie zaplanowany każdy dzień spędzony w klinice. Kompleksową organizacją pobytu w obiekcie oraz dodatkowymi usługami zajmują się koordynatorzy i specjaliści, obeznani w rynku turystyki medycznej. Poziom wykonywanych przez nich usług świadczy o najwyższym profesjonalizmie – koordynatorzy pomagają pacjentowi i osobie mu towarzyszącej załatwić wszystkie formalności, w tym:
- zarezerwować hotel;
- zamówić bilety lotnicze i transport w kraju pomiędzy hotelem a kliniką i innymi punktami;
- udzielić pomocy tłumacza osobom nieposługującym się językiem polskim;
- a także wiele innych usług, które pacjenci dopasowują do swoich potrzeb.

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek niedomówień czy problemów, pacjent może liczyć na pomoc lekarza i kadry lekarskiej. Poza tym kontakt lekarski towarzyszy mu przez cały czas: od samego początku leczenia poprzez cały jego przebieg, aż do zakończenia leczenia w kraju, z którego pacjent pochodzi.

Dogodne terminy i niskie koszty
Dostęp do polskich klinik i placówek medycznych jest prosty i szybki, czas oczekiwania na usługi nie trwa długo, każdy może zaplanować pobyt w dogodnym dla siebie terminie i skorzystać z interesujących go usług.

Stomatologia w kraju i za granicą
Ceny za wykonanie usług stomatologicznych w naszym kraju są nieporównywalnie niższe niż za granicą. Nic dziwnego, że turyści przyjeżdżają do Polski, aby zaoszczędzić na leczeniu stomatologicznym. Ten kierunek turystyki medycznej został określony mianem denturyzmu.

Kto najczęściej odwiedza nasz kraj? Wśród zagranicznych pacjentów najwięcej można spotkać osób z USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Niemiec oraz Danii. Ceny za wykonanie usług medycznych w ich krajach są o wiele wyższe niż w państwach Europy Środkowej – prym w denturyzmie wiodą Polska, Czechy, Słowacja, Węgry. Oferowane w tych państwach zabiegi są o połowę tańsze i wykonuje się je na takim samym wysokim poziomie jak w krajach Europy Zachodniej czy Stanach Zjednoczonych. Które z zabiegów są najbardziej popularne? Wymienić możemy, m.in.: implantologię, protetykę, leczenie kanałowe, a także wybielanie.

Przykładowo: w USA za koronę z porcelany można zapłacić nawet 2000$, w Anglii 1000$, a w Polsce czy Węgrzech już za ok 500$; leczenie endodontyczne (kanałowe) na Zachodzie kosztuje około 350$, natomiast w Polsce ponad połowę mniej – 150$.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 27 Stycznia 2017

Podziel się