Park miniatur. Inwałd k. Wadowic.


Park miniatur to naprawdę fajne miejsce na spędzenie kilku godzin, gdzie jest wiele bardzo dobrze odwzorowanych makiet znanych zabytków, budowli historycznych z całego świata jak i z Polski. Początkowo wyobrażenie o tym miejscu mieliśmy takie, że makiety nie są zbyt wielkie i że wszystko szybko się obejdzie i zobaczy, a tu pozytywne zaskoczenie, gdyż makiety są duże, czasami bardzo duże, porządnie wykonane z praktycznie wszystkimi szczegółami z pierwowzoru.
 
Ogólnie klimat tego miejsca i otoczenie (m.in. ławki, kawiarnie, miasteczko zabaw) sprawia, że nie można się tam nudzić. Park jest cały czas w rozbudowie, więc z czasem dostępne dla zwiedzających będą coraz to nowsze miniatury.
Poza parkiem miniatur, jest jeszcze wiele do zwiedzenia, jak np. mini zoo czy Dinoland. Dla tych, którzy przyjechali w te okolice na dłużej jest możliwość noclegu w naprawdę gustownym hotelu.
Dojazd od Krakowa zajmuje ok. godziny, chyba, że pomylicie drogę tak jak my, bo niestety trzeba przyznać, że to jakieś nieporozumienie by nie było dobrego oznakowania na Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, czy Andrychów, ale to już szczegół.
Bilety na te atrakcje są również w przystępnej cenie (ok. 20 zł normalny bilet). Warto się tam wybrać, zwłaszcza z najmłodszymi pociechami, polecamy.Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 16 Lipca 2012

Podziel się