Jezioro Rożnowskie


Nad Jezioro Rożnowskie wybraliśmy się na początku września, czyli już praktycznie po sezonie. Dla nas idealnie, mniej ludzi, więcej spokoju. Samo miejsce jest bardzo zróżnicowane krajobrazowo, zalesione linie brzegowe i plaże sprawiają, że można tam wypocząć mając wspaniałe widoki.
 
Warta zobaczenia jest zapora w miejscowości Rożnów, następnie dla nas miejscem docelowym był Gródek nad Dunajcem. Docierając tam mija się kilka okolicznych miejscowości, w których również można się zatrzymać, zjeść posiłek, czy poszukać noclegu. Sam Gródek wydaje się najbardziej rozwiniętą miejscowością pod względem infrastruktury turystycznej. Można tam wypożyczyć łódki, żaglówki, rowerki wodne. Wiele z tamtejszych punktów gastronomicznych ma świetny widok na jezioro, więc można połączyć aspekty smakowe z widokowymi.
 
Charakterystyczną rzeczą na samym Jeziorze Rożnowskim jest okrągła wysepka, można do niej podpłynąć, lecz rzadko kto decyduje się wejść na jej obszar, gdyż z jednej strony ma dużo drzew, krzaków i traw, a z drugiej strony są skały i kamienie. Ogólnie jest to świetne miejsce na weekendowe wypady, czy też dłuższy pobyt.Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 11 Września 2013

Podziel się