Taniec sposobem na świetną sylwetkę


Nie musisz wylewać potów na siłowni, katować się dietą czy biegać po kilkanaście kilometrów dziennie, by pozbyć się nadwagi. Połącz przyjemne z pożytecznym i zapisz się na kurs tańca, który nie tylko poprawi twoje samopoczucie i umiejętności, ale także pozwoli spalić sporo kalorii i wzmocni twoją kondycję!

Taniec staje się coraz popularniejszą alternatywą dla innych form aktywności fizycznej, które mają na celu poprawę naszej sylwetki  i ogólnego zdrowia. Szczególnie w ostatnich latach, kiedy obserwujemy wzmożony wzrost zainteresowania zdrowym stylem życia, kiedy w siłowniach i na biegowych trasach tłumy ludzi pracują nad swoją formą, również szkoły tańca przeżywają prawdziwy boom. Instruktorzy podkreślają, że taniec to nie tylko świetna forma rozrywki, ale także solidny trening, który pomaga zrzucić zbędne kilogramy.

Dlaczego taniec?
Spalanie kalorii w rytmie swojej ulubionej muzyki? To brzmi naprawdę nieźle! A jak jest w praktyce? Taniec – podobnie jak bieganie czy nordic walking – jest formą aktywności fizycznej, która angażuje mięśnie całego ciała. Tylko w ten sposób najszybciej i najefektywniej jesteśmy w stanie spalić tłuszcz. Poza tym, dla wielu osób uczestnictwo w zajęciach tanecznych jest przyjemniejsze i znacznie mniej monotonne niż bieganie lub maszerowanie z kijkami.

Mocne mięśnie, lepsza sylwetka, mniej kilogramów!
Taniec nie tylko pozwala spalać tłuszcz. Dodatkowe zalety to m.in.: mocniejszy kręgosłup, lepiej wykształcone i mocniejsze mięśnie, poprawa ogólnej kondycji i wydolności oraz znacznie lepsza koordynacja ruchowa. Osoby, które regularnie korzystają z oferty klubów tanecznych, przestają się garbić, a ich sylwetka jest prostsza. Dodatkową zaletą jest możliwość wyboru swojego ulubionego tańca: flamenco, salsa, hip-hop czy afro-dance to tylko niektóre style, jakie oferuje nam dobra szkoła tańca. Kraków czy Warszawa to miasta z największą oferta, jednak również w mniejszych miejscowościach nie brakuje dobrych akademii i klubów tanecznych.

Zapisując się na kurs tańca, pamiętajmy, by wybrać gatunek, który w najlepszym stopniu odpowiada nie tylko naszym preferencjom i zamiłowaniom, ale również możliwościom. Jeśli mamy problemy z kręgosłupem lub stawami, warto.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 4 Grudnia 2017

Podziel się