Praca w Krakowie - sprawdź, gdzie znajdziesz ogłoszenia pracodawców


Szukanie pracy nie jest łatwe i choć duże miasta powinny pod tym względem mieć lepszą sytuację i więcej ofert, prawda wygląda tak, że wiele osób skarży się na niemożność znalezienie zatrudnienia. Dlaczego tak jest? Gdzie właściwie warto szukać ogłoszeń o pracę, szczególnie w tak dużym mieście jak Kraków?

Praca w Krakowie – jest czy jej nie ma?

Wbrew pozorom pracy w Krakowie nie brakuje, tak samo jak ofert pracy, które zalewają nas z każdej strony. Problem może nie leżeć więc w małej ilości ofert zatrudnienia, a w ich jakości. Każdy chciałby pracować, co więcej pracować godnie i mieć z tego jakąś satysfakcje, z kolei większość propozycji pracy pozostawia wiele do życzenia. Najczęściej są to prace o niskich wymaganiach, najlepiej dla studentów za półdarmo i jeszcze bez umowy o pracę. Nie brzmi to najlepiej? Zdecydowanie nie. Nie należy jednak się zrażać tylko szukać. Najłatwiej będzie zrobić to przez serwisy internetowe, które dają nam bardzo duży wybór wśród ofert. Tylko gdzie szukać?

Gdzie szukać ofert pracy w Krakowie?
Jak zostało wspomniane, obecnie największą bazą ofert pracy jest internet, gdzie można znaleźć ogłoszenia zamieszczone przez pracodawców ogólnopolskich i lokalnych. Jak to wygląda w przypadku miasta Krakowa? Małopolscy pracodawcy mogą publikować ogłoszenia o potrzebie zatrudnienia pracownika w bezpłatnych serwisach jak sprzedajemy.pl/krakow/praca, gratka.pl, gumtree.pl. Do tego można dodać także szereg innych miejsc wyspecjalizowanych już tylko w anonsach z rynku pracy, typu: infopraca.pl, gowork.pl, pracuj.pl, gazetapraca.pl, czy też bardzo przydatny goldenline.pl. Oczywiście jest możliwość rozszerzenia takiej listy znacznie bardziej, jak widać miejsc do poszukiwań pracy nie brakuje.

Ogłoszenia specjalistyczne pracodawców – gdzie szukać?
Jeżeli mniej więcej wiemy jaką pracę chcemy wykonywać i zdajemy sobie sprawę z tego, że serwisy ogólne mogą nam w tym niezbyt pomóc, jest jeszcze cała masa stron specjalistycznych, które umożliwiają przegląd ofert pracy w danej branży i w danej lokalizacji.

Co mamy w takim wypadku do wyboru? Chcąc pracować w sprzedaży, można zajrzeć na stronę przedstawiciele.pl, gdzie dodatkowo istnieje możliwość wyselekcjonowania branży oraz województwa. Jako informatycy, możemy zajrzeć na stronę poświęconą tej branży: informatycy.info lub karierait.pl – pracy jako informatyk nie powinno brakować. W przypadku pracy w urzędach najlepiej zapoznawać się ofertami umieszczonymi w Biuletynie Informacji Publicznej konkretnego urzędu. Tam najczęściej rozpisane są zapotrzebowania kadrowe i to, jak się o nie ubiegać.

Gdzie jeszcze można szukać pracy w Krakowie?
Oprócz podanych wyżej przykładowych stron, które mogą wspomóc poszukiwanie pracy, warto korzystać przy tym także z ofert dostępnych w urzędach pracy. Można mieć mieszane odczucia względem tej instytucji, ale każda opcja może być szansą na znalezienie pracy. W przypadku osób młodych, w tym szczególnie studentów, warto korzystać z Biur Karier, które działają przy uczelniach – większość dużych uczelni w Krakowie na pewno je posiada (Biuro Karier UJ, Biuro Karier Politechniki Krakowskiej, Biuro Karier AGH w Krakowie).

Jak więc widać, w Krakowie ofert pracy nie brakuje, trzeba tylko wiedzieć jak i gdzie szukać, a przede wszystkim być w tych poszukiwaniach wytrwałym.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 21 Grudnia 2017

Podziel się