Organizacja wesela w Krakowie - te firmy pomogą Ci w drodze do ołtarza


Przygotowanie wesela to konieczność kontaktu z ogromną ilością firm i załatwienia mnóstwa mniejszych i większych spraw. W tym naprawdę można się pogubić! Specjalnie dla osób planujących wesele, przygotowaliśmy listę firm, z którymi trzeba się skontaktować, by zaplanować udane wesele w Krakowie.

Przy organizacji wesela najważniejsze kwestie to: sala weselna, strój pary młodej, auto na wesele, kwiaty i dekoracje weselne, oprawa muzyczna. Dodatkowe kwestie to: cukiernia, kamerzysta i fotograf, wizażystka, fryzjer oraz ewentualne dodatkowe atrakcje.

Sala weselna w Krakowie
Pierwsza rzecz do zarezerwowania, bo na terminy w Krakowie czeka się długo (nierzadko 2-3 lata), a poza tym to, jaką salę weselną zarezerwujemy i gdzie, determinuje dalsze działania. Sal weselnych w Krakowie jest mnóstwo. Zdecydować można się zarówno na miejsce w centrum miasta, okolicznych miejscowościach (Gdów, Wieliczka, Mszana Dolna, Myślenice, Niepołomice) lub na wesele położone w nieco dalszej odległości, ale za to w malowniczym miejscu (np. Szczawnica).

Przed wyborem sali przemyśl, ile osób chcesz zaprosić, jak pojemny musi być parking, czy sala ma być dostępna dla osób niepełnosprawnych, klimatyzowana czy nie, z kuchnią bądź grillem oraz czy będziesz potrzebować miejsc noclegowych. Warto też zastanowić się, jaki styl miejsca nam pasuje. Pamiętaj, że wszystko ma znaczenie (np. sala bez własnej kucharki to konieczność kolejnych formalności i szukania odpowiedniej osoby).

Jak wybrać salę weselną w Krakowie? Skorzystaj z porównywarek i agregatorów ofert, dowiedz się, które sale są wolne w interesującym cię terminie i następnie (niestety) każdą odwiedź i podejmij decyzję. Pamiętaj, że do rezerwacji będzie potrzebna zaliczka.

Wypożyczalnia samochodów na wesele
Kiedy już wiesz, gdzie będzie organizowane wesele, możesz zamówić samochód na wesele. Wybierz taki, który będzie zarówno niezawodny, wygodny jak i będzie dawał dowolność w dekorowaniu. Dobrym wyborem jest limuzyna. Niekoniecznie kilkumetrowa – świetnie sprawdzi się auto klasy premium – np. Mercedes klasy S.

Auto na wesele warto zarezerwować wcześnie, bo choć w Krakowie możliwości jest dość sporo, to wiedząc jakie mamy auto łatwiej będzie zaplanować np. dekoracje kwiatowe. Od razu warto też przemyśleć transport gości na wesele.

Oprawa muzyczna na weselu
Czyli orkiestra, DJ, wodzirej. Kogo wybrać? Coraz bardziej popularną opcją jest DJ + wodzirej, ale nadal wiele osób decyduje się na opcję zespołu muzycznego. Dobre zespoły posiadają bardzo napięty kalendarz, więc o wyborze muzyków koniecznie trzeba pomyśleć z dużym wyprzedzeniem.

Kwiaciarnia i dekoracje weselne
Warto wybrać jedną firmę, która zajmie się całą oprawą – będzie mniej załatwiania a dekoracje będą spójne. Przed wyborem kwiaciarni sprawdź, czy ma ona doświadczenie w dekorowaniu sal oraz aut do ślubu. Niektóre wypożyczalnie aut ślubnych współpracują już z konkretnymi kwiaciarniami - warto dopytać. Florystyka ślubna to specyficzna specjalizacja i nie każda kwiaciarnia sobie z tym poradzi.

Strój na wesele
Dla kobiety to jeden z najważniejszych elementów wesela. Na początku zdecyduj się, czy chcesz suknię ślubną wypożyczyć, kupić czy uszyć. Później przychodzi mozolny czas sprawdzania katalogów. W Krakowie największe „zagłębie” sklepów z sukniami ślubnymi to region ulicy Długiej i Filipa. Tam znajdziesz kilkanaście sklepów z modą ślubną.

Fotograf na ślub
W dobie kamer i aparatów trzeba zastanowić się, czy koniecznie chce się mieć fotografa na weselu czy jedynie zamówić sesję ślubną. Coraz częściej zamiast fotografa zamawia się kamerzystę, a profesjonalną sesję robi już po weselu. Przed podjęciem decyzji co do konkretnej osoby koniecznie obejrzyj jej portfolio!

Pozostałe kwestie: fryzjer i wizażysta, obrączki, zaproszenia ślubne nie mają już aż tak napiętych terminów i można załatwić je w drugiej kolejności.

Organizacja wesela w Krakowie wydawałaby się prostą sprawą - duży wybór i możliwości dopasowania terminów ułatwiają to zadanie. Niestety Kraków jest też destynacją popularną wśród obcokrajowców i osób z innych regionów kraju, zatem organizacja wesela w krótkim terminie może być prawdziwym wyzwaniem.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 25 Lipca 2017

Podziel się