Najlepszy fotograf ślubny - jak go wybrać i gdzie szukać w Krakowie?


Fotograf ślubny to osoba, która pełni bardzo ważną i odpowiedzialną rolę na każdym ślubie i weselu. Jego zatrudnienie to więc nie lada wyzwanie dla przyszłych nowożeńców. Ogromny wybór fotografów ślubnych w Krakowie sprawia, że trudno jest spośród nich wyłonić tego najlepszego, który właściwie przygotuje naszą najważniejszą ślubną pamiątkę. Jak wybrać dobrego krakowskiego fotografa, by nie żałować swojej decyzji?

Profesjonalista vs. amator

Nikt z nas raczej nie chciałby, aby za ślubne fotografie na jego weselu odpowiadał amator, który dopiero stawia swoje pierwsze kroki w fotografii. Zdjęcia ślubne to bowiem niezwykle ważna pamiątka, która jeszcze przez wiele kolejnych lat będzie nam przypominała o tym ważnym dniu. Powinny być one więc wykonane przez profesjonalistę z prawdziwego zdarzenia. Po czym go rozpoznać?

Portfolio fotografa ślubnego – wizytówka każdego profesjonalisty
Dobry fotograf ślubny z Krakowa posiada własną stronę internetową, na której prezentuje swoje portfolio. Już jedno spojrzenie na jego prace zazwyczaj pozwala nam ocenić, czy mamy do czynienia z profesjonalistą, czy z amatorem. Dobre zdjęcia to bowiem najlepsza wizytówka każdego fotografa ślubnego.

Warto jednak także zwrócić uwagę na ilość zamieszczonych zdjęć. Profesjonalni fotografowie na ogół bardzo chętnie chwalą się bowiem efektami swojej pracy i starają się zamieszczać w portfolio sporo różnorodnych zdjęć po to, aby trafiły one w gusta jak najszerszej grupy odbiorców.

Doświadczenie i staż pracy fotografa ślubnego
Jeśli zdjęcia z portfolio przypadły nam do gustu, pora porozmawiać z fotografem. Fotograf nie powinien mieć większych problemów, by spotkać się z nami osobiście w dogodnym dla nas terminie. Podczas spotkania warto zapytać go o doświadczenie i staż pracy. Te informacje także są nam bowiem w stanie wiele powiedzieć na temat profesjonalizmu wybranego artysty.

Pamiętajmy, że zawód fotografa polega bowiem nie tylko na samym robieniu zdjęć, ale także na odpowiednim przygotowaniu i obyciu, które zdobywa się tylko w ciągu pracy na ślubach i weselach. Jeśli zależy nam więc na doświadczeniu fotografa, wybierzmy takiego, który już od dłuższego czasu specjalizuje się głównie w fotografii ślubnej.

Cena dopasowana do naszego budżetu
Nie ma ustalonej odgórnie normy, ile powinien kosztować fotograf ślubny. Ceny jego usług zależą bowiem m. in. od miejsca zamieszkania, doświadczenia, wieku oraz zakresu świadczonych usług. Najwięcej zapłacimy za usługi fotografów działających w większych miastach. Nie oznacza to jednak, że dobry fotograf ślubny będzie nasz kosztował majątek!

Za usługi dobrego i doświadczonego artysty trzeba, co prawda, zapłacić nieco więcej, ale pamiętajmy, że cenę zawsze możemy negocjować. Profesjonalny fotograf ślubny z Krakowa z pewnością pójdzie nam na rękę oraz tak dopasuje zakres swoich usług, by zmieścić się w z góry założonym budżecie.

Pisemna umowa i zaliczka
Profesjonalnego fotografa poznamy także po formalnościach. Żaden ceniący się fotograf ślubny z Krakowa nie zgodzi się bowiem rozpocząć z nami współpracy bez spisania umowy na papierze. Umowa jest bowiem zabezpieczeniem zarówno dla niego, jak i dla nas oraz gwarantuje obu stronom staranne wykonanie usługi w uzgodnionym zakresie.

Nawiązując współpracę z profesjonalistą musimy być także przygotowani na konieczność opłacenia zaliczki. Profesjonalny fotograf ślubny nigdy nie będzie od nas natomiast wymagał zapłacenia pełnej kwoty z góry. Pełne wynagrodzenie odbierze on bowiem dopiero po wykonaniu swojej pracy.

Gdzie szukać dobrego fotografa z Krakowa i okolic?
Poszukiwania fotografa ślubnego najprościej rozpocząć w Internecie. Liczne wizytówki fotografów weselnych znajdziemy m. in. na bardzo popularnych wśród przyszłych małżonków portalach ślubnych. Szczególnie wartym polecenia serwisem jest fotograf ślubny Kraków na Weselezklasa.pl. Na portalu tym mamy bowiem możliwość sprawdzenia ocen fotografów oraz przeczytania opinii na temat ich pracy napisanych przez klientów. A jak wiadomo, zadowoleni klienci to najlepsza reklama dla każdego profesjonalisty.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 4 Kwietnia 2018

Podziel się