Miejsce pracy freelancera - coworking Kraków


Po odkryciu coworkingu wielu freelancerów twierdzi, że już nigdy nie wrócą do pracy w domu – przynajmniej nie na stałe. Biura coworkingowe chwalą m.in. za inspirujące otoczenie, w którym wzrasta ich wydajność. To nie jedyny powód, dla którego praca we współdzielonej przestrzeni zyskuje ostatnio na popularności.

Co takiego ma w sobie coworking, czego nie ma kawiarnia?

Stolica Małopolski to dobre miejsce, by przekonać się, jak funkcjonuje coworking. Kraków oferuje obecnie 30 biur coworkingowych w różnych częściach miasta. Sceptycy twierdzą jednak, że nie ma sensu za nie płacić, skoro równie dobrze można wyjść z laptopem do kawiarni. Czy na pewno?

W coworkingu oprócz miejsca do pracy otrzymujemy do dyspozycji szereg urządzeń biurowych oraz kuchnię, a czasami także pokój do relaksu. W takich warunkach możemy komfortowo spędzić 8 godzin, a jeśli trzeba – więcej. Wiele biur czynnych jest do późna, są i takie czynne 24 godziny na dobę.

Coworkingi często oferują też wynajem sal konferencyjnych, idealnych do prowadzenia szkoleń czy spotkań biznesowych. Freelancerzy, którzy od czasu do czasu muszą spotkać się ze swoimi kontrahentami, bardzo doceniają prestiżowe lokalizacje takich biur. Osoba, która zaprasza klienta do siedziby w atrakcyjnym budynku w centrum, robi zupełnie inne wrażenie od tej, która umawia się w restauracjach.Czy coworking się opłaca?
Ceny za miesięczny abonament wahają się od 200 do 600 zł za dostęp do biura przez 5 dni w tygodniu. Niezależnie od tego, jaki model rozliczenia wybierzemy, ceny coworkingów i tak wygrywają z cenami najmu lokali biurowych. Początkujący przedsiębiorcy korzystają również na tym, że nie muszą kupować własnych urządzeń biurowych: skaner, ksero czy fax są na miejscu.

Można wymienić także wiele niematerialnych korzyści, wynikających z pracy w biurach coworkingowych. Według statystyk, 84% korzystających z nich osób zauważa zwiększenie poziomu motywacji i zaangażowania, a 68% lepiej się koncentruje i częściej kończy zadania w terminie. Bardziej efektywna praca stwarza możliwość zwiększenia zarobków... lub ilości wolnego czasu.

83% bywalców cowkorkingów czuje się mniej samotnych, 82% poszerza sieć relacji biznesowych – to duża zmiana w porównaniu ze zwyczajową izolacją freelancerów. Wiele osób zauważa także korzyści dotyczące zdrowia: 78% twierdzi, że ma lepsze samopoczucie, 70% czuje się zdrowszych, a 60% od czasu przeniesienia pracy do biura coworkinowego lepiej relaksuje się w domu. Czy jest to warte tych kilkuset złotych miesięcznie, każdy powinien odpowiedzieć sobie sam.Najlepsze biura coworkingowe w Krakowie.
Jak wybrać najlepszy coworking? Kraków bardzo szybko poszerza ich ofertę, więc żeby porównać wszystkie biura dostępne na rynku, warto posłużyć się wyszukiwarką www.spacing.pl/results/?filter=c_krak%C3%B3w. Gromadzi ona informacje na temat lokalizacji, cen, godzin otwarcia, czy oferowanych udogodnień. Niektóre z biur oferują darmowe dni próbne, idealne, żeby sprawdzić, czy ich atmosfera nam odpowiada nam na tyle, by zainwestować w abonament
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 19 Stycznia 2018

Podziel się