Komunikacja miejska, taksówka czy własny samochód - jak dojechać na lotnisko w Balicach?


Lotnisko Balice, położone zaledwie kilkanaście km od miasta, ma z nim połączenie autostradą i koleją. Do lotniska dojeżdżają też taksówki i prywatni przewoźnicy, a nawet autobusy miejskie. Można też przyjechać własnym samochodem i postawić go na parkingu. Jaki środek transportu wybrać, jeśli wybieramy się na wycieczkę bądź delegację zagraniczną z lotniska w Krakowie?

Taksówka i prywatni przewoźnicy - wygodnie i najdrożej

Ta opcja dostępna jest jedynie dla osób, którzy planują dojechać na lotnisko bezpośrednio z miasta. To wygodny sposób, bo samochód odbiera pasażera wprost z domu lub hotelu, ale niestety bardzo kosztowny. Przejazd taksówką to kwota kilkudziesięciu złotych. Prywatni przewoźnicy są nieco tańsi, ale i tak trzeba się liczyć z wydatkiem minimum 25-40 zł w jedną stronę, w zależności od tego, skąd dojeżdżamy. To opcja wybierana jest przez pasażerów dość rzadko.

Własny samochód i tani parking - dojazd idealny
Czy da się zatem połączyć komfort dojazdu samochodem z niskimi kosztami? Tak, tą alternatywą jest własny samochód i pozostawienie go na czas pobytu za granicą na prywatnym parkingu przy Balicach. Taka opcja wielu osobom wydaje się droga, bo faktycznie parking oficjalny przy lotnisku to spory wydatek. Na szczęście nie tak trudno znaleźć tani parking Balice z opcją bezpłatnego transferu na terminal.

Koszt pozostawienia auta na kilka dni to zaledwie 30-50 zł. Przy dwóch osobach wychodzi to już zatem znacznie taniej niż taksówka, a nawet taniej niż dojazd komunikacją miejską. Komfort zaś jest duży, bo nie jesteśmy uzależnieni od innych osób. Pozostawienie auta na bezpiecznym parkingu w czasie wyjazdu to również dbanie o jego bezpieczeństwo. A jaki środek transportu wybrać, jeśli nie mamy własnego auta?

Komunikacja miejska - pociągiem na Balice
Od momentu modernizacji linii kolejowej do Balic oraz obniżenia kosztu podróży pociągiem na lotnisko, ta forma dojazdu cieszy się większym powodzeniem. Każdorazowo warto jednak sprawdzić kursowanie pociągów, bo bywa, że część jest odwołana. Cena za bilet to obecnie (2017 r.) 9 zł za osobę. Do tego należy doliczyć koszt dotarcia do Dworca Głównego, by w pociąg wsiąść. W sumie, jedna osoba zapłaci około 13 zł za podróż w jedną stronę.

Jeśli chodzi o komfort tego typu podróży, to niestety nie jest zbyt wysoki. Pociągi są wprawdzie bardzo wygodne, ale konieczność przesiadki i przemieszczania się z bagażami może być dla niektórych (zwłaszcza rodzin z dziećmi) uciążliwa.

Na lotnisko Balice dojeżdżają również autobusy miejskie. Podróż jest jednak długa, a linie kursują bardzo rzadko, dlatego na dojazd nimi decyduje się już bardzo niewielu.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 29 Grudnia 2017

Podziel się