Jakiego dostawcę internetu wybrać w Krakowie?


Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy korzystają z internetu, znalezienie dostawcy nie stanowi żadnego problemu. Jednak oferty są różne i powinny być analizowane pod kątem indywidualnych potrzeb. Poniżej znajduje się zestawienie obejmujące przegląd usług operatorów ogólnokrajowych i lokalnych, którzy dostarczają internet kablowy i mobilny w Krakowie.

Oferty dostawców różnią się między sobą nie tylko cenami, ale także prędkością i usługami dodatkowymi. Najczęściej wybieraną opcją jest albo 100 Mb/s albo do wartość do niej zbliżona. Wśród firm, które dostarczają internet w Krakowie wybór jest bardzo duży. W większości gospodarstw domowych znajduje się internet kablowy, ale w części z różnych powodów nie może być poprowadzony. Wtedy dobrze sprawdzi się domowy internet mobilny LTE. Oto jakie warianty mamy do wyboru.

Orange
Przy prędkości 100 Mb/s zapłacimy abonament w wysokości 69,99 zł. Za aktywację się nie płaci, a umowę podpisuje się na dwa lata. Do dyspozycji klientów jest router Orange FunBox 3.0 z Wi-Fi. Urządzenie pozwala na współdzielenie filmów, zdjęć i muzyki.

UPC
U tego dostawcy można podpisać umowę dwuletnią na przepustowość 120 Mb/s w cenie 59,99 zł. Pojawia się też opłata aktywacyjna w wysokości 59,90 zł. Dopłacając do abonamentu 30 zł można mieć HBO GO. Podpisując umowę na usługę na rok, 2 miesiące są darmowe, jeśli umowa jest bezterminowa, nie płaci się przez miesiąc. Abonenci mają dostęp do darmowej Telewizji na Start obejmującego 29 kanałów i pakietu zabezpieczenia internetu za 9 zł na miesiąc dla 3 urządzeń.

Netia
Kolejnym ogólnopolskim operatorem jest Netia. Przy umowie na 24 miesiące i prędkości 100 Mb/s płaci się 49,00 zł. Aktywacja w tym przypadku to 29 zł. Podobnie jak u wcześniejszego dostawcy, także tutaj można skorzystać z dostępu do HBO GO za 25 zł, a za 5 zł miesięcznie uzyskuje się dostęp do GO ON.

ISTS
W Krakowie jest również szereg firm lokalnych, a ISTS jest pierwszą z nich. W ramach promocji Kropla Sieci, klient ma dostęp do internetu 100 Mb/s za cenę 49 zł. Umowę podpisuje się na 24 miesiące, a aktywacja kosztuje 2 zł.

Krypton Telesystemy
U tego operatora przy umowie na 24 miesiące i w cenie 52 zł klient ma dostęp do internetu 100 Mb/s. W pierwszych 4 miesiącach abonament wynosi 36 zł, a opłata aktywacyjna wynosi 59,00 zł. Podczas trwania umowy klienci korzystają z routera, za który płacą 5 zł miesięcznie.

Gemini
W Krakowie można skorzystać z usług firmy Gemini. Za internet światłowodowy FTTH 100 Mb/s zapłacimy 46,23 zł przy umowie na 24 miesiące. Aktywacja kosztuje 62,30 zł.

Internet domowy LTE
Chociaż większość osób decyduje się na to, by dom był zaopatrzony w internet kablowy, jednak nie zawsze jest to możliwe. W takich sytuacjach warto wziąć pod uwagę alternatywne rozwiązanie, jakim jest internet domowy LTE. Oto, co mamy do wyboru:

Play przy przesyle 150 Mb/s koszt 59,99 zł za miesiąc.

Cyfrowy Polsat oferuje taką samą prędkość za cenę 70 zł.

Plus również 150 Mb/s przy abonamencie 92,50 zł. We wszystkich trzech przypadkach operator wyznaczył limit danych, które można pobrać w danym miesiącu.

T-Mobile tutaj prędkość to tylko 60 Mb/s, ale w przeciwieństwie do poprzednich dostawców, nie ma limitu danych. Wysokość opłat to 55 zł miesięcznie.

Źródło: PanWybierak.pl
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 28 Maja 2018

Podziel się