Dodatkowe lekcje jazdy samochodem w Krakowie


Kiedy potrzebne jest doszkalanie i Komu jest zalecane?
Miasto Kraków jest dużą aglomeracją o bardzo skomplikowanej infrastrukturze drogowej, a bezpieczne poruszanie się pojazdem w tym gąszczu uczestników ruchu może być bezpieczne tylko wtedy kiedy jesteśmy pewni swojej wiedzy i umiejętności. Ważne jest także wyczucie pojazdu oraz sytuacji drogowej. Oczywiście nie sposób pominąć takich predyspozycji jak nasz refleks, spostrzegawczość, czy koncentracja. Ważne jest także rozumienie zasad ruchu i znajomość przepisów, a z tym bywa różnie nawet u wieloletnich kierowców.

Powrót za kierownicę po latach..
Pierwszą grupą kierowców którzy szukają dobrego instruktora i szkoły w której mogliby poćwiczyć i przypomnieć sobie jazdę samochodem są właśnie osoby które decydują się na powrót za kółko po dłuższej przerwie w kierowaniu pojazdem. To zazwyczaj osoby świadome i odpowiedzialne i mimo braku obowiązku doszkalania wolą wdrażać się do ruchu pod opieką profesjonalnego instruktora jazdy samochodem. Zazwyczaj nie potrzebują wielu godzin szkolenia, czasem wystarcza kilka godzin. Jednak skorzystanie z oferty doskonalenia jazdy z pewnością procentuje w późniejszym samodzielnym prowadzeniu pojazdu.

Kurs prawa jazdy przed egzaminem państwowym
Drugą grupę stanowią osoby będące w trakcie kursu na prawo jazdy przygotowującego je do egzaminu państwowego na daną kategorię uprawnień do prowadzenia pojazdu. Bardzo często są to osoby które mają zaplanowany egzamin i chcą tuż przed nim jeszcze poćwiczyć w rejonie ośrodka egzaminowania jazdę w ruchu drogowym oraz powtórzyć wszystkie zadania egzaminacyjne. W Krakowie można zdawać w dwóch miejscach. Pierwsze to główna siedziba MORD na ul. Nowohuckiej i tam egzamin odbywa się w rejonie dzielnic Nowej Huty, Grzegórzek, Podgórza i częściowo Centrum. Druga lokalizacja to filia MORD przy ul. Balickiej w Krakowie i tam egzamin w ruchu ulicznym odbywa się na terenie Krowodrzy, Bronowic, Zwierzyńca i częściowo także Centrum od strony zachodniej.

Rejony te różnią się środowiskiem infrastruktury drogowej w zakresie oznakowania i stopnia różnorodności budowy skrzyżowań. Osoby decydując e się zdawać w tych miejscach powinny wybrać szkoły specjalizujące się w danym rejonie.

Ile godzin trzeba jeździć żeby się nauczyć prowadzić samochód?
Tego nie da się określić żadnym wzorem, choć istniej ich kilka, ale takich nie oficjalnych.
Oczywiście pewną rolę odgrywa wiek i płeć, ale nie jest to żadną regułą. Dużo zależy od zaangażowania danej osoby i samozaparcia. Odporność na porażki i nie poddawanie się decydują o sukcesie. Mamy wiele przykładów osób w wieku 60+ które uczyły się w Auto Akademii na krakowskim Salwatorze i zdawały egzaminy za pierwszym razem. Sami nie mogli uwierzyć, że to się działo! Dziś jeżdżą samodzielnie po mieście, wożą wnuki do szkoły itd.. My wiemy, że trening czyni mistrza, a jeśli ten trening przebiega w miłej i przyjaznej atmosferze to daje niesamowite efekty. Stąd każdego Kto chce doskonalić woje umiejętności, boi się, nie jest przekonany do samochodu … to zapraszamy na spotkanie z profesjonalnymi instruktorami do krakowskiej Auto Akademii.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie https://autoakademia.pl/




Galeria zdjęć




Dodaj komentarz
skomentuj


  Leszek @ 2018-03-08 16:41 Odpowiedz odpowiedz

O Auto Akademia, moja szkoła <3 Najlepsza w mieście!




powrót



Opublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 9 Lutego 2018

Podziel się