Czym dojechać na lotnisko w Krakowie?


Masz lot z lotniska Balice i nie wiesz, jak dojechać na lotnisko? Nasz przewodnik pokaże ci wszystkie możliwości wraz z ich wadami i zaletami. Autobus, pociąg, prywatny przewoźnik czy może własny samochód? Którą opcję wybrać?

Dojazd na lotnisko Balice autobusem

Dość karkołomna, lecz wykonalna opcja. Zdecydowanie najtańsza forma dojazdu na lotnisko z możliwych. Od momentu uruchomienia częstych przejazdów pociągiem, ilość autobusów dojeżdżających na lotnisko została mocno zredukowana. Obecnie na lotnisko w Krakowie można dostać się autobusami numer 208, 252, a w nocy linią 902.

Linia 208 jeździ raz na godzinę (za wyjątkiem godzin porannych, kiedy jeździ raz na dwie godziny. Czas przejazdu całej trasy to około 45 minut). Linia 252 jeździ średnio co 30 minut, ale by się na nią dostać, trzeba podjechać pod centrum kongresowe ICE, Jubilat bądź na inny przystanek trasy. Koszt przejazdu wynosi 4 zł (lotnisko znajduje się w II strefie).

Dojazd na lotnisko w Krakowie pociągiem
Wygodnie i dość szybko pod sam terminal można dojechać pociągiem odjeżdżającym co 30 minut z Dworca Głównego (na który również trzeba się dojechać). Bilet kosztuje 9 zł (+ bilet na tramwaj czy autobus, który nas dowiezie na dworzec). Podróż pociągiem to około 15 minut.

Dojazd na lotnisko z prywatnym przewoźnikiem
Tu wybór usług jest spory - od taksówek przez Uber po prywatne transfery realizowane z okolicznych miast. Koszt za taki przejazd waha się od 20 – 60 zł (lub więcej) za osobę. W zależności od wybranego modelu, można jechać spod domu bądź z określonego punktu w mieście. Opcja wygodna, jednak zdecydowanie najdroższa i uzależniająca nas od innych osób. Jeśli z jakiegoś powodu kierowca nie przyjedzie, to możemy być w poważnych tarapatach i ryzykujemy nawet utratę lotu.

Dojazd na lotnisko w Krakowie własnym samochodem
Coraz częściej i chętniej wybierana przez podróżnych metoda, pozwalająca na wygodny i ekonomiczny dojazd na lotnisko i zapewniająca dodatkowy plus w postaci bezpieczeństwa samochodu przez czas naszej nieobecności. Auto w czasie pobytu za granicą pozostawić można na jednym z prywatnych parkingów w okolicy lotniska Balice. Koszt takiego rozwiązania zależy od długości pobytu (i postoju auta). Jeśli jednak wybierze się dobry, tani parking przy lotnisku, to nie będzie on przekraczał kosztu biletu na pociąg – zwłaszcza jeśli jedziemy na wakacje całą rodziną. Dojazd własnym samochodem to najwygodniejsza opcja również w przypadku posiadania dużej ilości bagażu.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


  Tomek @ 2017-08-02 10:51 Odpowiedz odpowiedz

Przyjechaliśmy z rodziną z Katowic. Najwygodniej i najbliżej jest na parkingu lotniskowym http://mplservices.pl/parking-balice/. Zostawaliśmy auto przy samym terminalu na 14 dni w dobrej cenie.
powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 24 Lipca 2017

Podziel się