SUPERHEROES IN CONCERT. Nowa forma rozrywki!


Trwają przygotowania do pierwszego na świecie koncertu z muzyką filmową i wirtualną rzeczywistością. Superheroes in concert już w kwietniu 2017 w Trójmieście, Wrocławiu i Krakowie.

Za nami pierwsze próbne dni zdjęciowe, gdzie główną rolę odgrywała taneczna choreografia przygotowana przez Bartka Wójcika, finalistę You Can Dance: po prostu tańcz!.

„Udział w tak nowatorskiej produkcji to dla mnie świetna okazja do wykroczenia poza utarte ramy  choreografii z jaką na co dzień mam do czynienia. W tym przypadku do przedstawienia losów superbohaterów oprócz elastyczności ludzkiego ciała dochodzi dodatkowo postprodukcja i przestrzenna grafika. Takie połączenie sprawia, że  ludzkie ograniczenia przestają mieć znaczenie, a finalny efekt zapowiada się naprawdę interesująco!” – mówi Barek Wójcik, choreograf.

Bartek wciela się w postacie bohaterów znanych z filmowych superprodukcji takich jak: Iron Man, Spider-Man, Superman, Batman, Captain America, Hulk, Ant-Man czy Avengers. Uprzednio zarejestrowana i poddana postprodukcji całość materiału video podczas koncertów będzie wyświetlona na ekranach LED (sam ekran główny to blisko 120m2 powierzchni!), współgrając z pozostałymi elementami widowiska. Poza scenami akcji w odsłonach romantycznych Bartkowi towarzyszy Julia Adamczyk, szerzej znana publiczności z tanecznych produkcji telewizyjnych jak You Can Dance: po prostu tańcz!, a ostatnio także m. in. Voice of Poland.

Ale to nie wszystko.
Oprócz muzycznych kompozycji zdobywców Oscarów® i nagród Grammy takich jak Hans Zimmer czy Alan Silvestri prezentowanych podczas koncertu przez 120 osobową orkiestrę i chór, dla spragnionych rewolucyjnych nowości mamy prawdziwą gratkę. Dwie alternatywne rzeczywistości – fantastyczna (filmowych superbohaterów uchwycona w zapierającej dech grafice) i realna (wyrażona ruchem tancerzy) zostaną dodatkowo odzwierciedlone w wirtualnej rzeczywistości (VR).

„Nikt wcześniej nie podjął się takiego wyzwania, by stosowaną dotąd szerzej w grach komputerowych technologię VR wykorzystać podczas koncertów z muzyką symfoniczną na żywo, dając tym samym tysiącom uczestników możliwość zanurzenia się w świecie, w którym odczuwa się więcej i intensywniej!” – powiedział Krzysztof Bober, pomysłodawca i główny organizator koncertów.

Innowacyjność koncertu została doceniona podczas targów VR Warsaw Day 2016 organizowanych przez magazyn Pixel. Superheroes in concert otrzymało nominację aż w dwóch kategoriach – Fresh Idea oraz Entertainment.

Superheroes in concert – to znacznie więcej niż koncert z muzyką filmową. Muzyka symfoniczna, filmowi superbohaterowie, taneczna choreografia, najwyższej jakości grafika i elementy wirtualnej rzeczywistości połączone w całość tworzą przełomowy spektakl, w jakim do tej pory publiczność na świecie jeszcze nie uczestniczyła.

SUPERHEROES IN CONCERT
02.04.2017 ERGO ARENA Gdańsk/Sopot
plac Dwóch Miast 1, 80-344 Gdańsk

22.04.2017 HALA STULECIA Wrocław
ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

29.04.2017 TAURON Arena Kraków
ul. Stanisława Lema 7, 31-571 Kraków

Ceny biletów: 99zł - 279zł
Bilety do nabycia na www.eventim.pl oraz punktach sprzedaży Eventim, w tym także w sklepach Empik, Saturn i Media Markt.
Link do biletów: www.eventim.pl/superheroes-in-
concert

Strona www wydarzenia: www.superheroes.pl
Facebook: www.facebook.com/
Superheroesinconcert/
 
Organizator: Fundacja Plateaux

Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 18 Listopada 2016

Podziel się