Siatkarska Liga Narodów


Kraków po raz kolejny został gospodarzem wyjątkowej siatkarskiej imprezy. 26 i 27 maja w TAURON Arenie Kraków zostaną rozegrane cztery mecze Siatkarskiej Ligi Narodów z udziałem mistrzów świata Polaków, mistrzów Europy Rosjan, Kanadyjczyków i reprezentantów Korei Południowej.

Siatkarska Liga Narodów to najmłodsze „dziecko” Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) – Na pewno nowa jest nazwa. W tym roku w Lidze Narodów będzie grało 16 najlepszych zespołów. System rozgrywek jest tak skonstruowany, że każdy zagra z każdym – mówił Jerzy Kasprzyk, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej podczas konferencji prasowej, która odbyła się 8 marca. – Cieszymy się, że znów będziemy w Krakowie, robimy to dla najlepszych kibiców na świecie. My jesteśmy wśród 12 stałych uczestników Siatkarskiej Ligi Narodów – dodał.

Celem Siatkarskiej Ligi Narodów jest podniesienie poziomu sportowych akcji dla fanów i zapewnienie światowej klasy platformy do rywalizacji i rozwoju dla zawodników. Stworzenie rozgrywek o tej samej nazwie dla mężczyzn i kobiet promuje równouprawnienie w siatkówce, a jednocześnie czyni rozgrywki łatwiejszymi i bardziej zachęcającymi do śledzenia.

Cztery mecze
W TAURON Arenie Kraków Polacy zmierzą się z Rosją i Kanadą.
Mecz z Koreą Polacy zagrają 25 maja w Katowicach.

Harmonogram
26 maja 2018 r. (sobota)
godz. 16:00 – Polska vs Rosja
godz. 19:00 – Kanada vs Korea

27 maja (niedziela)
godz. 16:00 – Polska vs Kanada
godz. 19:00 – Korea vs Rosja

Organizatorem wydarzenia jest: Polski Związek Piłki Siatkowej.

Informacje o biletach
Ceny na Siatkarską Ligę Narodów Mężczyzn rozpoczynają się od 29 złotych za dwa mecze dnia.
– kat. VI – 29 zł
– kat. V – 49 zł
– kat IV – 69 zł
– kat. III – 99 zł
– kat. II – 129 zł
– kat. I – 179 zł

Sprzedaż otwarta biletów rozpoczęła się 26 marca na portalu ebilet.pl.  Dodatkowe informacje: https://www.pzps.pl/pl/
aktualnosci/15254-ceny-biletow-na-siatkarska-lige-narodow
.

***
Siatkarska Liga Narodów
W tym sezonie po raz pierwszy rozegrany zostanie cykl Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet i Mężczyzn, który zastąpi dotychczasowe World Grand Prix i Ligę Światową.

Polska będzie gospodarzem aż czterech turniejów – dwu żeńskich (Bydgoszcz: 5-7 czerwca, Wałbrzych: 12-14 czerwca) i dwu męskich (Katowice: 25 maja, Kraków 26-27 maja, Łódź: 1-3 czerwca). To kolejny dowód, że Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej traktuje Polskę, jako kluczowe miejsce na globalnej mapie siatkarskiej.

W męskich turniejach na żywo wystąpią w Polsce: Kanada, Korea Płd., Rosja (Katowice i Kraków) oraz Chiny, Francja, Niemcy (Łódź).


Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 30 Kwietnia 2018

Podziel się