Powietrzne akrobacje. Czas na 9. Małopolski Piknik Lotniczy w Krakowie.


Kraków. 29-30 czerwca 2013 r.
 
Podczas ostatniego weekendu czerwca 2013 roku na lotnisku Rakowice-Czyżyny (obszar Muzeum Lotnictwa Polskiego - aleja Jana Pawła II 39) szykuje się nie lada wydarzenie dla wszystkich pasjonatów podniebnych lotniczych akrobacji i ryczących silników samolotów - rozpocznie się dziewiąta edycja Małopolskiego Pikniku Lotniczego.

Małopolski Piknik Lotniczy jest największym pokazem lotniczym, jaki organizowany jest w południowej części Polski. Historia Małopolskiego Pikniku Lotniczego sięga 2004 roku, kiedy to odbyła się pierwsza edycja. Pokazy podniebnych ewolucji odbywają się tradycyjnie na historycznym lotnisku Rakowice-Czyżyny, jednym z najstarszych w Europie. Lotnisko to, z 1900-metrową betonową drogą startową przedzieloną ulicą i częściowo wkomponowaną w teren osiedla mieszkaniowego, ponownie odżyło jako lądowisko o wymiarach 720 x 60 m z betonową nawierzchnią m.in. na potrzeby pikniku.

Piknik Lotniczy w Krakowie cieszy się ogromną popularnością, średnio to 40 tysięcy zgromadzonych chcących spędzić te dwa dni z głową w chmurach. Podczas weekendu lotniczego prowadzone są pokazy lotnicze - niskie przeloty oraz akrobacyjne - prowadzone przez polskich i zagranicznych pilotów. Wśród gości byli dotychczas m.in. Jurgis Kairys, Marek Szufa, Peter Besenyei oraz polski zespół akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry.

Więcej na http://www.pikniklotniczy.krakow.pl/Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 2 Czerwca 2013

Podziel się