Pokazy mistrzów podniebnych akrobacji...8. Małopolski Piknik Lotniczy.


Kraków. 1 - 2 września 2012 r.

W pierwszy wrześniowy weekend na lotnisku Rakowice-Czyżyny (obszar Muzeum Lotnictwa Polskiego - aleja Jana Pawła II 39) szykuje się nie lada wydarzenie dla wszystkich pasjonatów podniebnych lotniczych akrobacji i ryczących silników samolotów, czyli rozpocznie się ósma edycja Małopolskiego Pikniku Lotniczego.

Małopolski Piknik Lotniczy jest największym pokazem lotniczym, jaki organizowany jest w południowej części Polski. Historia Małopolskiego Pikniku Lotniczego sięga 2004 roku, kiedy to odbyła się pierwsza edycja. Pokazy podniebnych ewolucji odbywają się tradycyjnie na historycznym lotnisku Rakowice-Czyżyny, jednym z najstarszych w Europie. Lotnisko to, z 1900-metrową betonową drogą startową przedzieloną ulicą i częściowo wkomponowaną w teren osiedla mieszkaniowego, ponownie odżyło jako lądowisko o wymiarach 720 x 60 m z betonową nawierzchnią m.in. na potrzeby pikniku.

Piknik Lotniczy w Krakowie cieszy się ogromną popularnością, średnio to 40 tysięcy zgromadzonych chcących spędzić te dwa dni z głową w chmurach.
W trakcie weekendu lotniczego prowadzone są pokazy lotnicze - niskie przeloty oraz akrobacyjne - prowadzone przez polskich i zagranicznych pilotów. Wśród gości byli dotychczas m.in. Jurgis Kairys, Marek Szufa, Peter Besenyei oraz polski zespół akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry.

Podczas 8.Małopolskiego Pikniku Lotniczego na zgromadzonych przygotowane będą następujące atrakcje:
- pokazy indywidualnej akrobacji lotniczej,
- pokazy akrobacji zespołowej,
- statyczna prezentacja zabytkowych i współczesnych statków powietrznych,
- pokazy w wykonaniu grup rekonstrukcji historycznych,
- wesołe miasteczko,
- liczne stoiska wystawiennicze i handlowe.

Poniżej zamieszczamy listę potwierdzonych uczestników pokazów w przelocie:
- Jurgis Kairys i Air Bandits
- Grupa Akrobacyjna Żelazny
- 3at3 formacja Aeroklubu Warszawskiego
- Uwe Zimmermann
- Jerzy Makula
- Robert Kowalik i Dawid Sobieszek

Informacje o Pikniku Lotniczym znajdą Państwo również na stronie: http://www.pikniklotniczy.krakow.pl/index.htmlGaleria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 14 Sierpnia 2012

Podziel się