PKO Off Camera przekracza granice. Festiwal kina niezależnego w maju w Krakowie


Kraków. 01 - 10 maja 2015

Modne kino, gwiazdy z całego świata i mocne niezależne brzmienie - znamy już termin kolejnej edycji Festiwalu. Ósma odsłona PKO Off Camera odbędzie się od 1 do 10 maja 2015 roku.  Już ponad 100.000 widzów przekonało się, czym jest kino niezależne. Czas powiększyć to grono.


Dzięki zdecydowanemu skupieniu się na kinie niezależnym i promocji młodych twórców to jedno z najbardziej wyrazistych wydarzeń filmowych w Europie Środkowej.

Na program tegorocznej edycji złożą się cykle poświęcone najciekawszym produkcjom z całego świata - od Korei Południowej przez Danię, Francję, Niemcy po Stany Zjednoczone. To filmy, które wywołały zachwyt widzów na największych imprezach filmowych obu kontynentów- na czele z Festiwalami Sundance oraz w Berlinie i Rotterdamie - zapewniają organizatorzy.

PKO Off Camera to również konkursy. Festiwalowe nagrody są jednymi z najwyższych na świecie. O 100 000 USD (Krakowską Nagrodę Filmową) walczy 12 obrazów, 100,000 PLN  - Polski Noble Filmowy - to nagroda przeznaczona dla rodzimych produkcji.

Na poprzednie edycje PKO Off Camera zaproszenie przyjęli m.in. Luc Besson ("Piąty element”, "Nikita”, "Leon zawodowiec”), Jane Campion ("Fortepian”, "Anioł przy moim stole”), Josh Hartnett ("Helikopter w ogniu”, "Pearl Harbor”, "Apartment”), Tim Roth ("Wściekłe psy”, "Pulp Fiction”, "Rob Roy”), David Thewlis, Colleen Atwood, John Rhys-Davies, Jean-Marc Barr ("Wielki błękit", "Europa", "Big Sur"), Mike Newell ("Donnie Brasco", "Cztery Wesela i pogrzeb", "Harry Potter i Czara ognia"), Joan Allen ("Dziedzictwo Bourne'a", "Czarownice z Salem", "Nixon"), Parker Posey ("Szukając miłości", "Piekło na obcasach"), Juliet Taylor (reżyserka castingów Woodego Allena), Kim Cattrall czy nominowany w tym roku do Oscara Benedict Cumberbatch. Kto pojawi się na tegorocznej edycji festiwalu? O tym przekonamy się już niebawem.

PKO OFF CAMERA to święto oryginalnych i pełnych wyobraźni dzieł filmowych w najlepszym wydaniu. Festiwal oferuje wykłady, spotkania z twórcami, panele dyskusyjne i wydarzenia muzyczne. Niezależny charakter imprezy podkreślają miejsca, gdzie odbywają się projekcje. Obok małych i średnich kin Krakowa, filmowcy i widzowie spotykają się na dachach kilku krakowskich budynków i na barkach rzecznych zamienionych w kina pod gwiazdami.

Ważną częścią festiwalu jest Off Camera Pro Industry - program wydarzeń branżowych skierowany do profesjonalistów. W kameralnym gronie pod okiem profesjonalistów z całego świata polska branża będzie pracować nad autorskimi projektami.
Więcej informacji  na www.offpluscamera.comGaleria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 4 Lutego 2015

Podziel się