NAJBARDZIEJ EFEKTYWNE FORMY NAUKI ANGIELSKIEGO TO..


Każdy kto podejmuje naukę języka angielskiego chciałby, by była ona jak najbardziej efektywna. Przeważnie na początku nauki sprawdza i wypróbowuje się wiele metod, po to, aby wybrać ta najlepszą dla siebie. To jak efektywnie uczyć się języka angielskiego też jest umiejętnością. Najwięcej można nauczyć się poprzez praktykę. Wybór metody nauczania zawsze musi być dostosowany do indywidualnych cech osobowościowych. Ustalenie kilku prostych i uniwersalnych zasad już na samym początku nauki języka angielskiego pozwoli tą naukę znacznie usprawnić. Jedną z głównych zasad jest systematyczność.

Zobaczmy najciekawsze formy nauki języka wg. Preply...
Już stara łacińska maksyma wspomina o tym, ze w nauce najważniejszą rzeczą jest właśnie systematyczność. Nauka jednak nie może być czymś co przytłacza i nie pozwala na inne aktywności w ciągu dnia. Najlepiej dozować sobie kolejne dawki materiału w postaci krótkich, acz regularnych lekcji. To co najbardziej zapamiętujemy ma miejsce zawsze na początku i na końcu każdej lekcji. Umysł każdego uczącego się potrzebuje świeżości. Kiedy pojawia się stres i zmęczenie należy swoje myśli skierować na inne tory, a w perspektywie kierować je ku osiągnięciu celu i wyobrażaniu sobie jak to będzie, gdy już języka angielskiego się nauczymy. Do nauki należy mieć zdrowe podejście, nie robić nic na siłę, ale umiejętnie dawkować sobie wiedzę. Nauka ma być przyjemnością, a nie czymś przymusowym. Dobrze jeśli poprzez praktykę ćwiczy się różne umiejętności takie jak: słuchanie, mówienie, czytanie, oraz pisanie. Pogłębianie tych umiejętności pozwala na efektywne opanowanie języka angielskiego. Istotne jest tak zwane osłuchanie się z językiem poprzez czynności, które lubimy. Może to przykładowo być oglądanie filmów i seriali po angielsku, słuchanie angielskiej muzyki. W tym, aby się osłuchać pomagają rożnego typu koleżeńskie spotkania z obcokrajowcami. Bardzo przyjemnym etapem nauki języka angielskiego jest poszerzanie swoich zainteresowań poprzez czytanie dostępnych materiałów. Kolejną rzeczą, która ułatwi zapamiętywanie materiału jest tworzenie sobie wizualizacji to znaczy kolorowych historyjek dzięki, którym łatwiej będzie zapamiętać co trudniejsze zwroty i wyrażenia. Można także uczyć się codziennie po kilka słówek, po roku tych zapamiętanych słów w języku angielskim będzie bardzo dużo. W nauce języka bardzo ważny cel jaki sobie wyznaczymy i samodyscyplina.

Chęć poznania języka angielskiego może być na przykład spowodowana lepszymi perspektywami zawodowymi, bądź też zaplanowaną podrożą, lub kontaktami ze znajomymi z angielskojęzycznych krajów. Im więcej takich powodów się pojawi tym lepiej dla nas, bo motywacja będzie większa.  Rozpoczęcie nauki języka angielskiego powinno być momentem radosnym z którym będziemy mieli tylko same dobre skojarzenia. Jednym z często popełnianych błędów, które prowadzą do mniej efektywnej nauki jest uczenie się na samym początku słówek, które być może nigdy nie będą przez nas używane. Najlepiej jeśli od samego początku skupimy się na metodzie, która przy najmniejszym nakładzie da jak największą efektywność. Jeśli chcemy w krótkim czasie opanować język angielski to jedną z metod jest poznanie tysiąca podstawowych słów. Opanowanie tej liczby słów pozwoli na szybkie zrozumienie większości tekstów. Nie pozwoli to płynne mówienie, jednak zrozumienie większości tekstów nie będzie problemem. Da to także dobre podstawy do tego, aby dalej się uczyć. Rozumienie tekstu będzie także motywacją do tego, aby nauczyć się jeszcze więcej. W nauce języka angielskiego nie można sobie odpuszczać i się poddawać.

Nie ma takiej osoby, która nie mogłaby się nauczyć języka angielskiego. Odpowiednie podejście pozwoli na szybkie opanowanie języka angielskiego. Ucząc się języka w sposób efektywny należy dążyć do tego, aby język otaczał nas z każdej strony. Im więcej języka angielskiego wokół nas tym lepiej. Jeśli w języku angielskim zacznie się śnić to znaczy, że zrobiliśmy ogromne postępy i jesteśmy na dobrej drodze do tego, aby dobrze posługiwać się językiem angielskim. Im człowiek jest młodszy tym łatwiej przychodzi mu nauka, co nie oznacza, że w starszym wieku nie ma możliwości nauczenia się języka angielskiego. Oczywiście najszybciej języka angielskiego uczą się dzieci, swoje początki z językiem zaczynają zazwyczaj od zabawy. Tak więc na wzór dzieci swoją przygodę z językiem angielskim należy potraktować trochę jak zabawę, trochę jak przygodę. Takie nastawienie pozwoli na efektywne opanowanie języka angielskiego. Wiele korzyści przynosi nauka języka angielskiego niejako przy okazji. Interesując się daną dziedziną wiele informacji na jej temat znajdziemy w języku angielskim. Przykładem jest genealogia w której wiele materiałów źródłowych jest w języku angielskim. W nauce języka angielskiego należy korzystać ze wszelkich możliwych źródeł. Na pewno wykorzystanie takich narzędzi jak komputer, komórka, tablet sprawi, że nauka języka będzie o wiele bardziej efektywna. Również korzystanie z nowych technologii tego typu jak multimedialne prezentacje, wykłady online, oraz zdalne zajęcia pozwalają na bardziej efektywną naukę języka angielskiego.

Autor: Preply, więcej na stronie:

https://preply.com/pl/krakow/korepetycje-z-angielskiegoGaleria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 27 Czerwca 2016

Podziel się