Dodatkowe informacje dotycżące etno-konkursu bożonarodzeniowego "Zawieeszone u powały".


Otwarte warsztaty wiązania ludowych pająków czyli inauguracja etno-konkursu ZAWIESZONE U POWAŁY (8-9.12.12)
 
ŻyWa Pracownia i Szlak Tradycyjnego Rzemiosła zapraszają dzieci i dorosłych w najbliższy weekend (8-9 grudnia) na krakowski Kazimierz na otwarte warsztaty wiązania ludowych pająków. Spotkanie odbywa się w ramach inauguracji etno-konkursu ZAWIESZONE U POWAŁY naprzestrzenną konstrukcję inspirowaną ludowymi pająkami – tradycyjnymi ozdobami wieszanymi w domach pod sufitem w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
Przez dwa dni,  w godz. 11.00-19.00, prowadzone przez instruktorów będą równolegle 3 warsztaty wiązania różnych form ludowych pająków: krystalicznych, tarczowych i kulistych

Wprowadzenie do tematu co pół godziny.
Koszt udziału w warsztatach: 20zł/1godz, 15zł/każda następna.


 
Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w siedzibie organizatora: ŻyWej Pracowni na krakowskim Kazimierzu (ul. Bartosza 1, 100m za Starą Synagogą na ul. Szerokiej).
Patronat nad konkursem objęły: Wrota Małopolski, Magiczny Kraków, deon.pl, naludowo.pl, etnosystem.pl, kulturatka.pl, Twoja Małopolska, czasdzieci.pl, Kidsinkrakow.pl, rodzinnykrakow.pl, miastodzieci.pl, kursnakurs.pl, mamycel.pl, tatento.pl, radio etno.fm, Radiofonia, Slot Kraków, Mali Turyści, miesięcznik Gaga oraz Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego.
 
 
 
 
OŻYWIAMY BOŻE NARODZENIE – weekendowe warsztaty tradycyjnych dekoracji świątecznych i kiermasz bożonarodzeniowy w ŻyWej Pracowni (15-16.12.12)
 
ŻyWa Pracownia iFundacja NADwyraz zapraszają w dniach 15 i 16 grudnia 2012 na krakowski Kazimierz na otwarte pokazy i warsztaty tradycyjnych dekoracji świątecznychoraz Kiermasz Bożonarodzeniowy Twórców Ludowych ze Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła.
Ozdoby z papieru, bibuły, siana, słomek i wikliny – to wszystko będzie można wyczarować podczas warsztatówŻyWej Pracowni na ul. Bartosza 1 (100m za Starą Synagogą na ul. Szerokiej).
Przez dwa dni, w godz. 11.00 - 19.00, pod okiem instruktorów rzemiosła artystycznego powstawać będą ludowe ozdoby choinkowe i tradycyjne dekoracje z czasów, kiedy w naszych domach nie stawiało się jeszcze choinek. Z papieru, sznureczków i koralików będzie można wykonać wisiorki, łańcuchy i żyrandole, z siana wypleść wianki i dzwonki, z wikliny gwiazdki, z liści kukurydzy zrobić anioły, ze słomek i bibuły związać pająki, a z kolorowego papieru wyciąć szopki na wzór kurpiowskich wycinanek.
Oczywiście wszystkie dzieła wykonane przez małych i dużych twórców na warsztatach będzie można zabrać ze sobą, żeby udekorować nimi świątecznie dom lub podarować w prezencie.
Przez całą niedzielę w ŻyWej Pracowni odbywać się będzie również Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym wystawiać się będą Twórcy Ludowi związani ze Szlakiem Tradycyjnego Rzemiosła oraz młodzi artyści i rękodzielnicy.
Wstęp na warsztaty: 20zł/1 godz. (15zł/każda następna godz.)

 
Weekendowe spotkanie częścią projektu OŻYWIAMY BOŻE NARODZENIE – cyklu spotkań, pokazów i warsztatów przybliżających tradycje świąt Bożego Narodzenia.
W ramach bożonarodzeniowych działań ŻyWa Pracownia i Szlak Tradycyjnego Rzemiosła zapraszają dzieci i dorosłych do udziału w etno-konkursie ZAWIESZONE U POWAŁY na przestrzenną konstrukcję inspirowaną ludowymi pająkami – tradycyjnymi ozdobami wieszanymi w domach u powały w okresie Świąt Bożego Narodzenia.Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 7 Grudnia 2012

Podziel się