Czym wypełnić pudełka?


Jeśli do pudełka, chcesz włożyć rzeczy, które są delikatne i mogą ulec uszkodzeniu, musisz je odpowiednio zabezpieczyć. Do tego można użyć kilku specjalnych produktów, które zostaną opisane poniżej, abyś mógł wybrać odpowiedni dla siebie i twojego prezentu.

Wiolina

Czyli inaczej wełna drzewna to wióry drewniane, długie, wąski i cienkie, używa się jej do zabezpieczania pakunków, a zwłaszcza produktów szklanych, służy także do dekoracji. Jest to naturalny wypełniacz, który może posłużyć potem jako podpałka do kominka lub ozdoba do domu. Cena tego wypełniacza to około 10 złoty za 200 gram. Wypełni idealnie pudełka kartonowe.

Skropak
To naturalny wypełniacz do paczek, tworzony wyłącznie ze składników pochodzenia roślinnego, który można bezpiecznie zutylizować, nie zatruwając przy tym środowiska. Taki wypełniacz można zamówić w różnych kolorach i kosztuje około 50 złoty za 200 litrów.

Folia bąbelkowa
To najbardziej znany wypełniacz, a jednocześnie najczęściej używany. Folia z bąbelkami ułożonymi w odpowiedniej, ale tej samej odległości, wypełniona powietrzem zapewnia amortyzację dla kruchych i delikatnych przedmiotów. Cena folii bąbelkowej zależy od jej wymiarów za te mniejsze zapłacimy około 20 złotych, a za te największe około 80 złotych. Folia bąbelkowa może posłużyć też jako przedmiot do odstresowania, kto nie lubi wciskać tych małych bąbelków wypełnionych powietrzem? Jest to dodatkowa zaleta tego wypełniacza.

Inne
Wyżej wymienione rzeczy to profesjonalne wypełniacze, ale oprócz nich można użyć czegoś innego. W każdym domu, znajdziemy stare gazety, które czekają na wyrzucenie, właśnie ich można użyć do wypełnienia paczek. Wyrwij kilka stron, zgnieć je i umieść w opakowaniu tak, aby zabezpieczało produkt. Jeśli w domu masz starą gąbkę do mycia to również jej możesz użyć, jako wypełniacza. Styropian także nada się do amortyzowania delikatnych rzeczy, które chcemy zapakować.

Na co zwrócić uwagę?
Przed wyborem wypełniacza do pudełka, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów jego budowy, przede wszystkim, czy jest on elastyczny i odporny na zgniatanie, nie zwiększa ciężaru paczki, nie brudzi produktu, jest dobrym amortyzatorem, dopasowuje się do pustych przestrzeni. Ważne jest też, aby pamiętać o tym, co będziemy pakować, im bardziej produkt jest podatny na zniszczenie tym bardziej powinniśmy o niego zadbać i wybrać odpowiednie wypełnienie.

Częste uszkodzenia
Zapoznaj się z najczęstszymi uszkodzeniami pudełek:
1. Wstrząsy,
2. Uderzenia,
3. Zgniecenia,
4. Działania wody,
5. Temperatura,
6. Upadki.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 13 Kwietnia 2018

Podziel się