Auta potwory pokażą moc. Monster X Tour 2014 w Krakowie


Kraków. 7 czerwca 2014
 
Przeszywający ryk silników, dymy kłębiącego się kurzu i huk bezlitośnie niszczonych samochodów – w taki sposób zostaną przywitani widzowie Monster X Tour. I tak też pozostanie do samego końca show. Na terenie Stadionu Cracovii w Krakowie staną do zaciekłej rywalizacji najlepsze kilkutonowe monster trucki na świecie, które w samych tylko Stanach Zjednoczonych podziwia blisko 700 000 widzów podczas 80 show rocznie. To wszystko w ramach kolejnej edycji Monster X Tour w Polsce, która realizowana jest przez największego producenta wydarzeń sportów motorowych w USA - Monster Truck Entertainment.

 
Te ciężarówki-potwory zmierzą się w trakcie ekstremalnych wyścigów i potyczek freestylowych, a wraki zgniecionych osobówek i zapach spalonego paliwa to jedyne, co pozostanie z tego spotkania. Im większy aplauz pojawi się na arenie, tym bardziej kierowcy nie będą okazywać litości wszystkiemu, co wpadnie pod monstrualne koła ich bestii.
 
Oto tegoroczne monstery:
Legendarny Bigfoot to absolutna gwiazda imprezy! Tylko na Monster X Tour zagości najnowsza 18-nasta wersja tego pierwszego w historii monster trucka skonstruowanego przez samego Boba Chandlera w 1974 roku. Napędzany metanolem silnik pięciotonowego giganta mierzącego ponad 3 metry wysokości spala około 74 litrów na kilometr! Bigfoot znany jest ze swoich ekstremalnych akrobacji, wyskoków w powietrze i balansowania na dwóch kołach. Brzmi niewiarygodnie i niebezpiecznie? Spokojnie! Kabina kierowcy w Bigfoocie jest zabezpieczona specjalnymi ściankami wykonanymi z mieszanki betonowo-gumowej, dzięki czemu nieustraszony kierowca tego monstera, Dan Runte, może pozwolić sobie na najbardziej śmiałe tricki.

Słynny Rock Star w tym roku będzie jeszcze szybszy i jeszcze głośniejszy! Pojemność i moc jego silnika została zwiększona do prawie 9 tys. cm3  i 1540 koni mechanicznych! Okiełznać tego ryczącego potwora próbował będzie Bill Payne, nieustraszony miłośnik off-road’u. Możecie być pewni, że ten duet da niezapomniane show!

Califoria Kid – niech Was nie zmyli ta nazwa, bo możliwości tego monstera to nie byle gratka! Z pewnością nie chcielibyście dostać się pod jego gigantyczne koła mierzące aż 168 cm i ważce łącznie blisko 2 tony! Lepiej nie zadzierać z tym "dzieciakiem”!

I kolejna niespodzianka - nowe monster trucki, jakich jeszcze nie widzieliście w Polsce. Będziecie mogli podziewać wyczyny groźnego Identity Theft, przewrotnego Reverse Racer oraz niedoścignionego Iron Mana!

Z bohaterami wieczoru będzie można stanąć oko w oko podczas Pit Party, czyli imprezy, gdzie będzie możliwość poznania kierowców i zrobienia sobie zdjęcie z Monster Truckami. Wstęp na Pit Party będą mieć posiadacze biletów vipowskich oraz biletów Gold.

Jednak nie tylko czterokołowe potwory narobią szumu – kaskaderzy z FMX Stunt Riders zaprezentują się w widowiskowych akrobacjach wykonywanych w powietrzu na motocyklach. Po takim show nikt nie zapanuje nad panującym na widowni chaosem owacji.
 

Więcej informacji o imprezie znajdziecie na www.makroconcert.com
 Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 17 Kwietnia 2014

Podziel się