Alpinistyczny świat w Krakowie, czyli 15. Krakowski Festiwal Górski


W dniach 1-3 grudnia 2017 roku odbędzie się Krakowski Festiwal Górski. Przed nami 15. edycja tej unikatowej imprezy. W ciągu trzech dni w Krakowie gościć będzie wielki alpinistyczny świat. A w nim wybitne górskie osobowości, podróżnicy, świetni fotograficy, pokazy filmowe i multimedialne, prelekcje, dyskusje, zawody sportowe, interaktywne warsztaty oraz wykłady etc. Słowem prawdziwe święto gór, którego nie można przegapić.

Na scenie festiwalowej wystąpi światowa i polska czołówka himalaistów, wspinaczy wielkościanowych i sportowych, a także znamienite grono górskich biegaczy. Obecność gości tego formatu zapewni ogromne zainteresowanie festiwalowymi wydarzeniami nie tylko wśród miłośników gór ale również mediów.

Na festiwalowym ekranie pojawią się filmy górskie z najwyższej, światowej półki. Miłośnicy filmu górskiego będą mogli również śledzić zacięty wyścig w konkursie filmu międzynarodowego o Grand Prix KFG 2017.

Festiwal Krakowski to również wystawy czołowych polskich fotografików z dziedziny gór i alpinizmu, gorące dyskusje o ekologii, zasadach bezpieczeństwa i wspinania w górach. W tym roku również będzie można uczestniczyć w interaktywnych kursach lawinowych oraz panelach dotyczących zasad bezpiecznego poruszania się po górach. Bardzo istotnym, cieszącym się popularnością wśród gości, elementem 15. KFG będą również targi sprzętu i odzieży outdoorowe.

Pierwszy Konkurs Filmu Polskiego odbył się na KFG w 2004 roku. Laureatem ostatniej konkursowej edycji (2016) został Alpine Wall Tour w reżyserii Wojtka Kozakiewicza – jury doceniło „umiejętne połączenie warsztatu filmowego z osiągnięciem sportowym”. W tym roku, w Lądku Zdroju, odbyła się premiera kolejnego obrazu Wojtka “Mama”, której bohaterką jest Kinga Grzegulska-Ociepka. Film otrzymał zresztą od razu dwie nagrody, nagrodę publiczności i tytuł najlepszego filmu wspinaczkowego.

 
Wszystkich miłośników gór serdecznie zapraszamy!

www.kfg.pl
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 10 Października 2017

Podziel się