XXV - JUBILEUSZOWA AUKCJA WIELKIEGO SERCA


Teodor Axentowicz, Zdzisław Beksiński, Jan Berdyszak, Rafał Bujnowski, Tadeusz Dominik, Stanisław Dróżdż, Edward Dwurnik, Ryszard Horowitz, Adam Hoffmann, Jan Młodożeniec, Jerzy Kałucki, Ewa Kuryluk, Tomasz Kołodziejczyk, The Krasnals, Jarosław Modzelewski,  Jan Młodożeniec, Jerzy Nowosielski, Stanisław Rodziński, Jacek Sienicki, Franciszek Starowieyski, Wilhelm Sasnal, Marek Sobczyk, Jonasz Stern, Natalia LL,  Jan Tarasin, Jerzy Tchórzewski, Ewa Zawadzka i ponad dwustu wybitnych polskich artystów, których dzieła będą  dostępne już od kilkuset złotych.

Magiczny wieczór, magiczna data –  19 listopada - i już Jubileuszowa XXV  Aukcja Wielkiego Serca. Wyjątkowa okazja, szczytny cel, wspaniałe dzieła. Tak zapowiada się tegoroczna Aukcja Stowarzyszenia „Wielkie Serce”  na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1 im. Jana Matejki w Krakowie, który jest jedną z najstarszych placówek, kształcącą młodzież o specjalnych potrzebach edukacyjnych w Krakowie. Obecny rok szkolny to już 70 rok istnienia Ośrodka.

19 listopada 2016 r. - Godzina 16.00 – Muzeum  Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”,
Honorowy patronat – Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Elżbieta Penderecka, Prezes BCC Marek Goliszewski oraz Rada Miasta Krakowa
Gospodyni wieczoru – Pani Anna Dymna
Prowadzenie aukcji – Juliusz Windorbski
Gościnnie wystąpi -  Szymon Nehring  

Aukcja to wyjątkowa okazja dla miłośników i kolekcjonerów polskiej sztuki współczesnej. Kolejny raz będzie można obcować z dziełami artystów, którzy tworzą kanon, są „żywą encyklopedią” grafiki i malarstwa polskiego.

Od początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, możemy szczycić się sympatią i zaufaniem najwybitniejszych polskich twórców. Pieniądze z licytacji ich dzieł, jak co roku, przekazane zostaną na rzecz Wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Jana Matejki  w Krakowie. Rodziny naszych uczniów i wychowanków często nie potrafią sobie radzić w zmieniającej się rzeczywistości. Niestety,  w dobie reformy, z wielkimi  trudnościami finansowymi boryka się również oświata. Szczególnie dotkliwie odczuwa to szkolnictwo specjalne. I właśnie dlatego postanowiliśmy pomóc naszym wychowankom, zawiązując Stowarzyszenie, które już od ponad dekady, dzięki sercom ludzi dobrej woli – zwłaszcza artystów, pozwala tym pokrzywdzonym przez los dzieciom zobaczyć inny, lepszy świat.

Pieniądze uzyskane z licytacji pozwoliły  realizować program wyjazdów terapeutyczno – rehabilitacyjnych naszych podopiecznych. Wielu z nich, po raz pierwszy w życiu, zobaczyło morze i góry. Oprócz wyjazdów prowadzimy akcję pomocy najbiedniejszym wychowankom, poprawiliśmy bazę dydaktyczną naszego Ośrodka,  warunki mieszkaniowe dzieci mieszkających w Internacie, Dzięki naszemu wsparciu młodzież wyjeżdża na zawody sportowe, obozy sportowe, mogliśmy dla naszych wychowanków założyć sekcję narciarską jak również drużynę sportową, która z sukcesami startuje  w Olimpiadach Specjalnych. Każda zdobyta złotówka wydawana jest z ogromną rozwagą i troską.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym nr 1 im. Jana Matejki uczy się 170 dzieci, z czego 40 mieszka w Internacie. Są to dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, bardzo często pochodzące z rodzin biednych

XXV  AUKCJA WIELKIEGO SERCA – 19  LISTOPADA  GODZ. 16.00
MUZEUM SZTUKI I TECHNIKI JAPOŃSKIEJ ‘MANGGHA”

WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA –  12-18 LISTOPADA 2016 R.
MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ W KRAKOWIE

Katalog aukcyjny oraz więcej  informacji na stronie stowarzyszenia „Wielkie Serce” – www.wielkieserce.pl i pod numerami tel. 12 266 01 40, 601 240 901, 500 665 230
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 7 Listopada 2016

Podziel się