WYSTAWA RZEŹBY KRZYSZTOFA KADŁUBOWSKIEGO, Kraków, 8 listopada-2 grudnia 2013


Fundacja New Era Art Jana Potockiego ma zaszczyt zaprosić na wystawę „TRASH ART” Krzysztofa Kadłubowskiego w podziemiach Pałacu pod Baranami.
W piątek, 8 listopada o godz. 19:00 w Pracowni pod Baranami zetkniemy się z nieziemskimi, bardzo osobliwymi pracami stworzonymi okiem inżyniera z duszą humanisty. Wystarczy jedno spotkanie ze sztuką Krzysztofa Kadłubowskiego, by poruszyć ludzką, nieograniczoną, dziecięcą wręcz fantazję. By pomyśleć, że Jego wiertkura, kopikobul, poldek, cudowronka niebieska, cyklopaw, królik postrzyżynowy, to idealnie skrojeni mieszkańcy Lemowskich światów. Czyż nie przypominają Leśmianowskich dusiołków, płanetników, południc, które żyją tam, gdzie "bardziej jest bosko niż ludno/i każdy za wszystkich nie cierpi - lecz marzy”?
 
Krzysztof Kadłubowski dąży do wydobycia piękna z nieatrakcyjnych na pierwszy rzut oka materiałów: z wycieraczek samochodowych, pojemników, sprzętów gospodarstwa domowego, polnych kamieni, części rowerowych, widzi formy żywe-dając nowe życie wszelakiej faunie.
 
Wystawę oglądać można codziennie od 8 listopada do 2 grudnia 2013
Wstęp wolny
 
Serdecznie zapraszamy!
 
Pracownia pod Baranami
/Klub Sztuk Pięknych z Galerią w tle/
pn-pt 17:00-00:00
sb-ndz 12:00-00:00
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 4 Listopada 2013

Podziel się