Wystawa pokonkursowa PERFEKCJONIŚCI, Kraków, 13 luty do 5 marca 2014


Dziewięć najciekawszych dzieł artystów z całego świata interpretujących temat perfekcjonizmu w sztuce – tak zapowiada się najbliższa wystawa, która odwiedzi Pracownię pod Baranami (Rynek Główny 27).

W jej skład wchodzą prace z finałowej Kolekcji wyłonionej w I Międzynarodowym Konkursie Malarskim Modessqe. "PERFEKCJONIŚCI” to temat przewodni konkursu oraz wystawy pokonkursowej. Został on zainspirowany odkryciem przez brytyjską antropolożkę nowej grupy społecznej – Młodych Eksperymentujących Poszukiwaczy Doskonałości (Young Experimenting Perfection Seekers – w skrócie YEPPIES). W eksplorowaniu tematu perfekcjonizmu wzięli udział artyści z całego świata. Pionierską ideą konkursu było wybranie trzech kolekcji tematycznych, tak aby tworzyły spójną całość.

Artyści, których prace znalazły się w Głównej Kolekcji Finałowej to: Paweł Matyszewski – Grand Prix, Arkadiusz Andrejkow – II miejsce, Sebastian Ślęczka – III miejsce, wyróżnienia: Natalia Bażowska, Piotr Kmita, Bartosz Kokosiński, Oliver Sin, Marta Tomasik.

"Kolekcja główna konkursu "Perfekcjoniści" to wybór dziewięciu prac, które najcelniej i najciekawiej podejmują tytułowy problem. Perfekcjonizm w sztuce to pojęcie związane z "technicznym" aspektem dzieła. Nie opisuje go w jego całej złożoności i niejednoznaczności, koncentrując się na jego warstwie wizualnej, zewnętrznej. Większość prac wybranych na ten zbiór podejmuje krytyczną grę z tym aspektem "doskonałości" dzieła sztuki" - Grzegorz Sztwiertnia (Jury Konkursowe)

Wernisaż rozpocznie się o godzinie 19:00 powitaniem gości i wprowadzeniem do Kolekcji przez kuratorkę wystawy – Panią Justynę Łąbądź. Wystawa potrwa do 5 marca. Wstęp wolny.

Patronem wydarzenia jest Fundacja New Era Art - organizacja pozarządowa powołana przez Jana Potockiego w 2009 roku w Krakowie. Powstała z potrzeby wspierania rozwoju kultury i sztuki. Promuje, upowszechnia i uczy świeżego spojrzenia na sztukę przy użyciu nowoczesnych technologii. Działania Fundacji zmierzają do szerzenia idei humanizmu i propagowania postaw tolerancji w wielokulturowym społeczeństwie jednoczącej się z Europy.

Pracownia pod Baranami, Rynek Główny 27, Kraków
13.02.2014, godz.19:00

www.modessqe.com
www.neweraart.pl
www.facebook.com/FundacjaNewEraArt
www.facebook.com/PracowniapodBaranami
 
Twoja Małopolska jest patronem medialnym tego wydarzenia

Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 10 Lutego 2014

Podziel się