WYSTAWA MALARSTWA EDYTY HUL pt."SAMOTNOŚĆ LASU"


Malarstwo Edyta Hul koncentruje się nad  formami  zaczerpniętymi ze świata przyrody ożywionej, rzetelnie omijając kontekst człowieka. Prace artystki są odzwierciedleniem  jej zainteresowań zjawiskami świata organicznego. Jednak punkt ciężkości znajduje się tutaj w sposobie malowania.
 
Cechuje ją swoboda w traktowaniu materii malarskiej, czynności tworzenia oraz mnogość  rozważań formalnych. Ponadto, pracując porusza się dychotomicznie. Raz  posługuje się oszczędnym i celnym malarstwem gestu, budując formę kilkoma precyzyjnymi pociągnięciami pędzla. Innym razem  pole obrazu poddawane jest destruktywnemu działaniu  rozlewających  się smug, olejnych eksperymentów  lub przypadkowych i gwałtownych decyzji.  Obrazy charakteryzują się mocno zbudowaną wielowarstwową strukturą.  Mięsiste i bezkształtne, jakby płynące plamy obsesyjnie porządkuje formami linearnymi powtarzających się rytmicznie modułów. Pomimo pojawiającej się figuracji, odniesień do biomorficznych kształtów, wprowadzenia lakonicznej opowieści, są to w większości obrazy budowane syntetycznie na granicy abstrakcji. Na wystawie zostaną zaprezentowane obrazy z kilku cykli, realizacje z dwóch ostatnich lat.

Edyta Hul urodziła się w 1986 r. w Dobrym Mieście. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, dyplom zrealizowała pod kierunkiem prof. Mieczysława Olszewskiego, aneks z grafiki warsztatowej w pracowni litografii prof. Zbigniewa Gorlaka. Od ponad dwóch lat  mieszka i tworzy na Podhalu.

Wystawa czynna trwa od 2 do 16 grudnia
Wernisaż wystawy -  2 grudnia o godz 19:00


Galeria New Era Art
Pałac pod Baranami
Rynek Główny 27
(wejście od ul. Św Anny)

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 13:00-19:00
sobota 14:00-18-00
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 1 Grudnia 2016

Podziel się