Śpiąca Królewna w Teatrze Hothaus. Premiera - 14 kwietnia 2013 r.


„Bardzo dawno i daleko
Hen za górą, hen za rzeką
Mieszkał sobie król z królową
Mówię prawdę, daję słowo…”

Bajka o „Śpiącej Królewnie”, dziejąca się na strychu starego domu, przenosi widza w świat wyobraźni. Przedmioty codziennego użytku zmieniają swoje przeznaczenie i przeistaczają się w coś zupełnie innego… Dynamiczna akcja, pełna fantazji i humoru, wypełniona piosenkami, nadaje spektaklowi wyjątkową atmosferę.  Klasyczna baśń, zrealizowana z nowatorskim rozmachem, w wyjątkowy sposób działa na wyobraźnię widza. Spektakl  przynosi świetną zabawę rodzicom i dzieciom.

I tak jak w bajce zawsze się dzieje…
„Skończyło się straszne zaklęcie
I więcej go nigdy nie będzie
Bo bajka nas cieszy szalenie,
Gdy dobre ma zakończenie.”


Adaptacja baśni i reżyseria:  Dorota Stępień  - scenarzystka, pedagog i aktorka od lat związana z Teatrem Hothaus.
Z wykształcenia aktorka dramatyczna. Wieloletnia aktorka Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Na swoim koncie ma niezliczone role dramatyczne. Te najważniejsze to Miłość na Krymie Sławomira Mrożka (Lily Karłowna-Swietłowa), Śluby panieńskie Aleksandra Fredry (Aniela), W małym dworku Witkacego (Aneta Wasiewiczówna),Wesele Stanisława Wyspiańskiego (Gospodyni), Próby Bogusława Schaeffera (Aktorka C), Proces Kafki (Lilly), Parady wg J. Potockiego (Zerzabella),Kubuś i jego pan Denisa Diderota (Agata). Od lat zajmuje się kształceniem młodych adeptów sztuki aktorskiej.

Piosenki : tekst : Dorota Stępień, muzyka: Roman Vogt

Wykonawcy:
Królowa : Katarzyna Przebinda
Król: Adam Mistela
Królewna: Anita Szymańska
Królewicz: Daniel Sołtys
Wróżka: Martyna Tworek
Czarownica: Wiktoria Kowalska

PREMIERA : 14 KWIETNIA 2013, GODZINA 17.00, Teatr Hothaus - ul. Babińskiego 29.
BILETY W CENIE: normalny: 17zł, grupowy: 15 zł.

KILKA SŁÓW O TEATRZE HOTHAUS
Fundacja Hothaus została założona w 2010 roku przez Wojciecha Terechowicza - pedagoga, instruktora teatralnego i reżysera. Przedmiotem działań Fundacji  jest propagowanie teatru poprzez pracę edukacyjną kierowaną do amatorów – miłośników sztuki pochodzących z różnych środowisk i grup wiekowych oraz prowadzenie stałych działań teatralno – repertuarowych.
Działania Fundacji koncentrują się wokół Teatru Hothaus, który na mocy podpisanego ze Specjalistycznym Szpitalem im. dr. J. Babińskiego porozumienia,  od 10 grudnia 2013 roku mieści się na terenie kompleksu szpitalno – parkowego w  budynku teatralnym przy ul. Babińskiego 29.
Obecność  teatru w tej części miasta, jest dla  jego twórców  wyzwaniem i szansą na stworzenie Centrum Kultury, którego nie było tutaj  od wielu lat. Celem Teatru jest aktywizacja mieszkańców osiedli przyległych do Szpitala : Skotników, Ruczaju, Kobierzyna, Klinów, tak by Teatr Hothaus  stał się  dla nich miejscem odpoczynku i rozwoju.
Teatr Hothaus jest  teatrem społecznościowym – w tym wypadku  oznacza to otwarcie na każdą społeczność – dotyczy to zarówno twórców – amatorów sztuki, jak i jej odbiorców – założycielom teatru zależy, aby  było to  miejsce tętniące życiem, z ciekawą ofertą artystyczną. Część przedsięwzięć realizowanych w  teatrze jest odpłatna, część, w ramach stworzenia miejsca przyjaznego – odbywa się za wstępem wolnym, m.in. wieczór wigilijny, koncert z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
Twoja Małopolska objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem.
Poniżej w galerii możecie zobaczyć kilka zdjęć z próby geberalnej do spektaklu.Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 28 Marca 2013

Podziel się