Przyjrzyj się OPOWIEŚCIOM Bartosza Kapronia, Kraków, 14 marzec-7 kwiecień 2014


Wszyscy mają swoje wielkie opowieści, składające się z setek tysięcy momentów. Historie Bartosza Kapronia poznamy już 14 marca 2014 na otwarciu wystawy malarstwa w Pracowni pod Baranami (Rynek Główny 27).

Prace, jakie będzie można zobaczyć na wystawie "Opowieści” są efektem dążeń Artysty do podkreślenia roli ekspresji. Jego pejzaże uderzają widza odważnymi zestawieniami barw oraz niespokojnym duktem pędzla. Zanika granica między tym, co przedstawiane a abstrakcją. Przekonany o samowystarczalności sztuk wizualnych i autonomiczności pojedynczego dzieła sztuki, Kaproń bezpośrednio konfrontuje widza ze snutymi przez siebie opowieściami.

Więcej aktualności o wystawie na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/257618894412388/?fref=ts


Bartosz Kaproń jest artystą, który jak sam o sobie mówi, szybko się nudzi i nieustannie poszukuje czegoś nowego. Stąd też jego szerokie zainteresowania, przede wszystkim w kręgu myśli filozoficznej. W swoim dorobku ma prace z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki oraz ilustracji. Na co dzień studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki. Doświadczenie zdobywał również zagranicą m. in. w National College of Art and Design w Dublinie na Wydziale Malarstwa. Laureat konkursu "Bitwa sztuki”.

WERNISAŻ: 14 marca (piątek) 2014, godz.19:00
CZAS TRWANIA WYSTAWY: 14 marca - 7 kwietnia 2014
WSTĘP WOLNY

Wystawa przygotowana jest dzięki wsparciu Fundacji New Era Art Jana Potockiego. Organizacja, działając "non-profit” promuje, upowszechnia i uczy świeżego spojrzenia na sztukę, wspierając przy tym twórczość artystów.

Twoja Małopolska jest patronem medialnym tego wydarzenia

Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 4 Marca 2014

Podziel się