OLIMP-SZTUKI. Wiosenny Festiwal Organowy Kraków 2018


W kolejne niedziele maja serdecznie zapraszamy do Bazyliki Jezuitów w Krakowie przy ul. Kopernika 26 na mistrzowskie recitale organowe w wykonaniu renomowanych artystów z Niemiec, Szkocji, Włoch i Węgier.

Program:
nd 6 maja / 19:00 / Bazylika Jezuitów
Douglas Bruce (Szkocja/Niemcy) organy

nd 13 maja / 19:00 / Bazylika Jezuitów
Björn Wiede (Niemcy) organy

nd 20 maja / 19:00 / Bazylika Jezuitów
Danielle Feretti (Włochy) organy

nd 27 maja / 19:00 / Bazylika Jezuitów
Szilveszter Rostetter (Węgry) organy

wstęp wolny

Koncerty pod nazwą OLIMP-SZTUKI Wiosenny Festiwal Organowy Kraków 2018 stanowią cykl recitali organowych w wykonaniu wirtuozów tego instrumentu z krajów europejskich. Koncerty odbędą się w maju w bazylice Jezuitów w Krakowie (ul. Kopernika 26), która dysponuje jednymi z najlepszych organów spośród krakowskich świątyń, predysponujących do wykonawstwa artystycznej muzyki organowej różnych kultur i obszarów geograficznych dawnej i współczesnej Europy.

Osobliwością naszego cyklu jest fakt, iż wykonawcami wszystkich koncertów są wyłącznie artyści zagraniczni, uznani w świecie muzycznym wirtuozi. Tegoroczny cykl zainauguruje 6 maja znakomity organista z Niemiec, choć pochodzący ze Szkocji, Douglas Bruce. Tydzień później, w niedzielę 13 maja, usłyszymy grę Björna Wiede z Poczdamu. Artysta jest na co dzień organistą głównego kościoła ewangelickiego tego miasta, oprócz tego komponuje dzieła organowe i oratoryjne oraz słynie jako doskonały improwizator. 20 maja odwiedzi nas gość z Włoch, Danielle Feretti, artysta mieszkający i działający aktywnie jako wirtuoz organów w całym włoskim regionie Piemontu. Tegoroczne koncerty zakończymy 27 maja koncertem Szilvesztra Rostettera z Węgier, wielce zasłużonego ambasadora kultury polskiej na Węgrzech i węgierskiej w Polsce. Każdy artysta wykona w swoim programie dzieła reprezentujące obszar kulturowy, którego jest przedstawicielem. Program tegorocznego festiwalu to zatem prawdziwy europejski kosmopolityzm, w najlepszym tego słowa znaczeniu.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 29 Kwietnia 2018

Podziel się