Muzyczne oblicza Iberii, Kraków, 30 lipca 2014, godz. 18:00


"Muzyczne oblicza Iberii” to tytuł recitalu fortepianowego pianisty Pawła Albińskiego, który odbędzie się w krakowskim Dworku Białoprądnickim (ul. Papiernicza 2).

Sukces projektu "Zapomniani kompozytorzy" owocuje kolejnym koncertem, na którym tym razem artysta wykona unikalne utwory nieżyjących już kompozytorów pochodzących z państw iberyjskich - Portugalii, Brazylii czy Kuby. W programie znajdą się dzieła takich autorów jak J.Vianna da Motta, A.Nepomuceno, E.Lecuona czy H.Villa-Lobos, które w Polsce zostaną publicznie wykonane pierwszy raz. Zamysłem całego wydarzenia jest zaprezentowanie szerokiej publiczności nieodkrytych oraz niezbadanych dotąd dzieł muzycznych. Cechują się one ponadprzeciętną wartością zarówno estetyczną jak i artystyczną. Oryginalnością koncertu jest również zestawienie utworów muzycznych ukazując ich wzajemne korelacje geograficzne, kulturowe oraz oddziaływania wynikające z wydarzeń historycznych.

Szeroko rozumiana Iberia może być symbolem przełomowych odkryć, podróży i różnorodnych relacji międzyludzkich. Żarliwość, ekspresja, zmysłowa miłość - są to wyrażenia najlepiej opisujące te relacje. Wszystkie wymienione oblicza i emocje są wpisane w muzykę pochodzącą z partytur kompozytorów żyjących w tych właśnie kulturowych obszarach. Recital fortepianowy Pawła Albińskiego będzie muzycznym przedstawieniem prezentującym rzadkie formy muzyczne (np. Balladę w formie wariacji) oraz stylistyki XIX i XX wieku. Wydarzenie to wspiera kreowanie wizerunku Polski jako miejsca prestiżowych projektów artystycznych oraz nowych odkryć z zakresu muzyki fortepianowej.

WSTĘP WOLNY

http://www.pawelalbinski.pl
http://dworek.euGaleria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 12 Lipca 2014

Podziel się