Małopolska bloguje!


Blogi, choć wciąż stosunkowo nowe zjawisko medialne, wyrastają na coraz popularniejsze źródło informacji. Obecnie szacuje się, że ponad połowa polskich internautów regularnie odwiedza tego typu strony.

Internet stanowi szczególne pole do popisu dla kreatywnych. Dzięki zniesieniu (przynajmniej w teorii) granic geograficznych, daje nieograniczone możliwości prezentacji własnego potencjału. Sieć to jednak nie tylko skala makro. Blogosfera w ujęciu lokalnym to zdolni, zmobilizowani do działania ludzie, niebojący się pokazać własnego, unikalnego spojrzenia na świat. Świadomi swojego miejsca w internetowej popkulturze, lecz nie poprzestający na działaniach w „wirtualu”.

Mimo dużej konkurencji, środowisko odczuwa także potrzebę integracji. W miastach całej Polski organizowane są cykliczne spotkania najprężniej działających blogerów. Do najważniejszych z nich należą sopocki See Bloggers, toruński OchMyBlog czy śląska bloSilesia. Coraz więcej mówi się także o krakowskim SmokBlog – cyklicznej imprezie poświęconej małopolskiej blogosferze. Jest to miejsce spotkania osób związanych z najpopularniejszymi stronami z całego regionu. SmokBlog to nie tylko dobra okazja do poznania z reklamodawcami oraz wzięcia udziału w warsztatach dotyczących kreatywności, lecz przede wszystkim nawiązania nowych, „realnych” znajomości i wymiany doświadczeń. SmogBlog, choć jedna z młodszych tego typu imprez, jest równocześnie jedną z najprężniej rozwijających się. O jej popularności świadczy fakt, że miejscówki na pierwszą edycję rozeszły się w zaledwie 25 minut. Drugie, nieco mniej oficjalne, piknikowe spotkanie blogerów - SmokoŚniadanie, miało miejsce w zeszłą sobotę w Parku Jordana w Krakowie. Organizatorzy już planują kolejny event jesienią. Jednym z patronów imprezy był serwis z kuponami rabatowymi Kupon.pl.Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


  Beata @ 2015-07-24 12:15 Odpowiedz odpowiedz

Polecam spotkania ze SmokBlogiem .Najlepsi ludzie w mieście :) Pełno insporacji i motywacji .Dużo cieakwych rzeczy.
powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 24 Lipca 2015

Podziel się