Kobieca Transsmisja, czyli jeśli rewolucja nadejdzie, to zrobią ją dziewczyny!


O Kobiecej Transsmisji można napisać wiele – znakomite artystki, niepokorna sztuka, kobiece granie, ale chyba najtrafniej ujęła to Sylwia Chutnik: To taka Transmisja Dziewczyńskich Danych, najlepsza na świecie terapia dla kobiet nie wierzących w swoje możliwości. Warsztaty, koncerty, spotkania i knucie – po kilku dniach wszystko jest wiadome: jeśli rewolucja nadejdzie, to zrobią ją dziewczyny!

Trochę konkretów
W dniach 24-27 listopada w Krakowie odbędzie się 8. edycja festiwalu Kobieca Transsmisja.

Festiwal Kobieca Transsmisja to spotkanie ze sztuką tworzoną przez kobiety, przygotowane z myślą o tych, którzy chcą wysłuchać koncertów znakomitych artystek, obejrzeć filmy i wystawy, a także wziąć udział w twórczych warsztatach prowadzonych przez niebanalne osobowości.

Ogromna pasja organizatorów, czyli: Ewy Langer, Pauliny Bisztygi i Leszka Gnoińskiego, a także coraz większa popularność festiwalu wśród słuchaczy i wykonawczyń, sprawiły, że z niezależnego koncertu punkowego, od którego wszystko się zaczęło, Kobieca Transsmisja stała się rozpoznawalnym i docenianym festiwalem muzycznym. W ciągu kilku lat udało się zaprosić artystki niezwykłe, między innymi: Rykardę Parasol, Candice Gordon, Oczi Cziorne, Ballady i Romanse, Pochwalone, Mass Kotki, Translolę, Alinę Orlovą, Repetitor, Decibelles i wiele innych.

W tym roku Transsmisja skupia się na polskich artystkach. Będą powroty legend po latach, rockowe, folkowe i elektroniczne debiutantki, a także rapowe objawienia sieci.

Jak co roku, Transsmisja nagłaśnia obrzeża, omijając główny nurt. EL Banda, Pochwalone, Guova, Niskie ciśnienie, Vittuma, Wilcze Jagody, Rosa Vertov to mieszanka różnych gatunków i gwarancja wysokiej jakości.

Festiwal Kobieca Transsmisja to również oryginalne warsztaty. W trakcie tegorocznej edycji, włoska producentka Anna Trivella wprowadzi uczestniczki w świat domowego składania dźwięków, a Joanna Słowińska nauczy białego śpiewu.

Dziewczyny o Kobiecej Transsmisji
Kobiece wymyślanie i wspólne realizowanie pomysłów jest zawsze pełne energii i tego specyficznego klimatu sekretów z podwórka. Hej, mamy pomysł, ale cicho sza: powiem ci na ucho, że wymyśliłam super festiwal dla kobiet. A ty się dołączysz, dołączą się też inne dziewczyny. Zrobimy coś RAZEM, to będzie tajemnica. A potem spotykają się, kombinują i naradzają. Jest wiele śmiechu i najbardziej dziwnych pomysłów. Aż w końcu przychodzi czas na realizację idei.

I nagle włącza się tryb profesjonalizmu i koncentracji. Z emocji rodzi się siła, która zatacza coraz szersze kręgi i zagarnia nowe osoby. To taka Transmisja Dziewczyńskich Danych, najlepsza na świecie terapia dla kobiet nie wierzących w swoje możliwości. Warsztaty, koncerty, spotkania i knucie – po kilku dniach wszystko jest wiadome: jeśli rewolucja nadejdzie, to zrobią ją dziewczyny!
– Sylwia Chutnik –

Mentoring is essential in the arts. What better way to introduce you women to music, than lady fest where they can show their talent and collaborate with other like-minded women?!
– Rykarda Parasol –

W PROGRAMIE
Warsztaty
24 listopada 2016
Strefa /ul. Św. Tomasza 31/
18.00-22.00 – warsztat śpiewu białego /Joanna Słowińska/

25 listopada 2016
Strefa /ul. Św. Tomasza 31/
19.30-23.30 – zabawa i nauka tańców wirowych (i innych) Tańcz na okrągło, będzie w dechę! /Kapela z innej struny/

26 listopada 2016
Strefa /ul. Św. Tomasza 31/
15.00-19.00 warsztat Interpretacje muzyki elektronicznej /Anna Trivella/

Koncerty
26 listopada 2016
Warsztat /ul. Zabłocie 9 a/9 b/
start: 20.00
Wilcze Jagody
Guova
Pochwalone
El Banda

27 listopada 2016
Barka Alrina /ul. Podgórska 16 a/
start 19.00
Vittuma
Niskie ciśnienie
Rosa Vertov

Kobieca Transsmisja VIII  ladyfest w Małopolsce
24-27  listopada 2016 r. – Kraków
Więcej informacji można znaleźć na stronach:
http://transsmisja.com/
https://www.facebook.com/
Transsmisja/?fref=tsGaleria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 15 Listopada 2016

Podziel się