JAK MATEUSZ DAMIĘCKI GRA W ŁÓŻKU? Niepołomice, 18 stycznia 2014, godz. 18:00


Namiętny dramat, zabawne dialogi i sale pełne widzów. Mateusz Damięcki, Anna Cieślak, Adrianna Biedrzyńska i Marek Siudym już 18 stycznia o godz. 18.00 zagrają w spektaklu „3 razy łóżko” Jana Jakuba Należytego w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach.

„3 razy łóżko” Jana Jakuba Należytego to błyskotliwa komedia o miłości i zdradzie, małżeńskich wzlotach i upadkach, ogniu i nudzie w związku. W tym zabawnym spektaklu widzowie poznają losy pewnej pary na przestrzeni lat - jako młodych i bezrobotnych absolwentów szkoły aktorskiej oraz jako małżonków z ponad 20-letnim stażem, popularnych aktorów serialowych. Bohaterowie grani przez Mateusza Damięckiego i Annę Cieślak, Adriannę Biedrzyńską i Marka Siudyma kochają się i nienawidzą, rozstają się i wracają do siebie, rozgrywają namiętny dramat oraz zmagają się z szarą codziennością, która niszczy związek.

- Ludzie śledzą prywatne życie ulubionych gwiazd. Chcą wiedzieć, z kim romansuje Johnny Depp, ile przytyła Kim Kardashian, jak wyglądał ślub Anne Hathaway. Sztuka „3 razy łóżko” mówi o tym, że bożyszcze telewizyjni w niczym nie różnią od zwykłych ludzi. Mają problemy z wychowaniem dzieci, z porozumieniem się z parterem. Wszyscy często ukrywamy swoje słabości i prawdziwe emocje, gramy kogoś innego przed najbliższymi osobami, a ceną są nieporozumienia i kłótnie - mówi Jan Jakub Należyty, autor sztuki.

- Bardzo chciałem wziąć udział w tym przedstawieniu, gdyż oprócz tematów uniwersalnych, takich jak miłość i autentyczność w związku, porusza ważne tematy dla mojego środowiska. Bohater, którego gram, aktor tuż po szkole aktorskiej, marzy tylko o tym, aby wziąć udział w reklamie i bezustannie ćwiczy kwestię „Schab bez kości - tylko 9,90 za kilogram”. Jan Jakub Należyty w zabawny i inteligentny sposób pokazał, że wartości wpajane przez rodziców, mentorów i szkołę są weryfikowane przez prozę życia - mówi Mateusz Damięcki, odtwórca roli Młodego.

W przedstawieniu „3 razy łóżko” występuje plejada popularnych polskich aktorów: Mateusz Damięcki, Anna Cieślak, Adrianna Biedrzyńska i Marek Siudym. Świetne aktorstwo, zabawne sytuacje, dialogi i kostiumy powodują, że spektakl jest grany w całej Polsce od kilku lat, niezmiennie gromadząc pełne widownie. Sztuka Jana Jakuba Należytego została wybrana przez widzów w finale I Ogólnopolskiego Konkursu Małych Form Dramaturgicznych 1-2-3, organizowanego przez Teatr Dramatyczny w Białymstoku. Znany piosenkarz, który stał się twórcą i producentem spektakli teatralnych, jest także autorem takich przebojów scenicznych, jak „Andropauza męska rzecz! - zdecydowana odpowiedź na "Klimakterium”, „Dieta cud” i „Andropauza 2”.

3 x ŁÓŻKO
Reżyseria: Piotr Dąbrowski
Autor: Jan Jakub Należyty
Scenografia i kostiumy: Małgorzata Żukrowska - Należyty
Producent: Pracownia Artystyczna ArtKot - Teatr Komedia Kraków
Sobota 18 stycznia, godz. 18.00 – Sala Widowiskowa, Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach
Występuje: Mateusz Damięcki, Anna Cieślak, Adrianna Biedrzyńska, Marek Siudym
W obsadzie także: Matylda Damięcka, Elżbieta Komarnicka, Antoni Pawlicki, Michał Lesień - Głowacki, Lucyna Malec, Hanna Gościniak, Jan Jakub Należyty, Piotr Skarga

Mateusz Damięcki (ur. w 1981 roku) - aktor wszechstronny - teatralny, filmowy i telewizyjny. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie (2004 r.).
Karierę rozpoczął jeszcze jako dziecko, w 1991 roku, w serialu „WOW“ Jerzego Łukaszewicza, a jako nastolatek zagrał w głośnych „Matkach, żonach i kochankach” Juliusza Machulskiego (1995). Na dużym ekranie zadebiutował w „Łowcy. Ostatnim starciu” Jerzego Łukaszewicza (1993). W 1999 roku wystąpił w rosyjsko-francuskiej produkcji kostiumowej „Córka kapitana” u boku Karoliny Gruszki, a w 2001 roku w ekranizacji „Przedwiośnia” w reżyserii Filipa Bajona. Mateusz Damięcki zagrał także w głośnej międzynarodowej realizacji „Karol. Człowiek, który został papieżem” (2004) w reż. Giacomo Battiato, w muzycznej produkcji „Kochaj i tańcz” Bruce’a Parramore’a, gdzie partnerował Izabelli Miko (2009) oraz w niemieckim „Zagubionym czasie” (Die Verlorene Zeit / Remembrance) (2011) w reż. Anne Justice, gdzie partnerował Alice Dwyer. Film znalazł na czołówce box office’ów w Japonii, Korei Płd. i Nowej Zelandii.
Występuje także w filmach kina offowego. Za rolę w „Czarnym” (2008) Dominika Matwiejczyka otrzymał wyróżnienie w konkursie kina niezależnego na Gdynia Film Festival 2009 oraz Nagrodę Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii Najlepszy Aktor w 2010 roku.

Mateusz Damięcki grał w wielu popularnych serialach telewizyjnych, m.in.: „Oficer”, „Egzamin z życia”, „Teraz albo nigdy”, „Na krawędzi”. Gościnnie pojawiał się w „Policjantach”, „Na dobre i na złe”, „Camera Cafe”, „Pensjonacie pod Różą”, „Heli w pałach”, „Doręczycielu”, „Plebanii” czy „Hotelu 52”. W 2007 roku wystąpił w telewizyjnym show „Taniec z gwiazdami”, w którym doszedł do półfinału.

Podczas studiów w Akademii Teatralnej związany był z Teatrem Nowym w Warszawie, gdzie zagrał główną rolę w „Kordianie” w reż. Adama Hanuszkiewicza (2002). W latach 2004-06 występował w Teatrze Współczesnym w Warszawie, m.in. jako Manabozo Wielki Zając w „Transferze” w reż. Macieja Englerta oraz Widoplasow w „Waszej ekscelencji” Fiodora Dostojewskiego w reż. Izabeli Cywińskiej. Inne ważne role to Andy Dufresne w „Skazanych na Shawshank” w reż. Sebastiana Chondrokostasa (2011) i Celina Maczek w „Trójce do potęgi” w reż. Wojciecha Malajkata (2012) w Teatrze Syrena w Warszawie. Obecnie gra w „Dobrym wieczorze kawalerskim” w reż. Piotra Nowaka w Teatrze Komedia Jana Jakuba Należytego w Krakowie oraz w „Kamieniach w kieszeniach” w reż. Łukasza Witt-Michałowskiego na Scenie Prapremier InVitro w Lublinie.

Prywatnie jest wielbicielem starych i nowych mercedesów oraz dalekich podróży. W 2009 roku wyruszył na wyprawę na Syberię. Przez 63 dni przebył 25 000 km. Obecnie planuje podróż dookoła świata Żukami.
 
 
 
 Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 7 Stycznia 2014

Podziel się