Franz, Olo i Gross na Off Plus Camera


'Psy” Władysława Pasikowskiego wracają na duży ekran. Na uroczystą premierę zrekonstruowanego cyfrowo obrazu Off Plus Camera zaprasza już 9 maja. Film razem z publicznością zobaczą jego twórcy.

Psy (1992) to jedno z największych zaskoczeń i wydarzeń lat 90 - film kontrowersyjny, obsypany nagrodami (laureat Złotej Kaczki na gdyńskim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych), a jednocześnie oskarżany o nadmierną brutalność, wulgarny język i szarganie świętości. Władysław Pasikowski (reżyser i scenarzysta) połączył schematy amerykańskiego filmu policyjnego z polskimi realiami. Widownia zmęczona martyrologią i "styropianem”, w granym przez Bogusława Lindę twardzielu z zasadami, zobaczyła mocnego człowieka na trudne czasy. Świat byłych ubeków nie robiłby takiego wrażenia, gdyby nie brawurowe role Marka Kondrata (Olo Żwirski), Janusza Gajosa (Gross "Siwy") i Cezarego Pazury (Nowy).

Pokazy zrekonstruowanych filmów ramach KinoRP odbywają się podczas Off Plus Camera od dwóch lat. Festiwalowa publiczność widziała już "Ziemię obiecaną” Andrzeja Wajdy i "Przypadek” Krzysztofa Kieślowskiego. Projekt to przedsięwzięcie zainicjowane w roku 2008 przez firmę KPD i koordynowane przez Cyfrowe Repozytorium Filmowe, którego partnerami są: Studio Filmowe TOR, Studio Filmowe ZEBRA, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Wytwórnia Filmów Oświatowych, Studio Filmów Rysunkowych, Studio Miniatur Filmowych, oraz firmy technologiczne: BTI Studios, Chimney, DI Factory, DubbFilm, Fixafilm, Orka Film, ProSound Studio, Radosław Skłodowski, reKINO, Soundplace, Strefa Dźwięku, Studio Filmowe TPS.

Więcej informacji o Festiwalu Off Plus Camera znajdziecie na http://www.offpluscamera.com/Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 28 Marca 2014

Podziel się