CZŁOWIEK - Krakowski Klub Fotograficzny. Wystawa doroczna w ramach obchodów 60-lecia Klubu


Stało się już tradycją, że każdego roku w styczniu Krakowski Klub Fotograficzny rozpoczyna kolejny sezon przeglądową wystawą, prezentującą najciekawsze zdjęcia, które członkowie KKF zrobili w minionym roku. Tym razem tematem wystawy jest "Człowiek”. Fotografowanie ludzi to duże wyzwanie: zdjęcia takie powinny opowiadać o charakterze fotografowanych, czasem ich historii, czasem o pracy, o troskach i radościach. 
 
Najwspanialszą dotychczas światową kolekcją fotografii opowiadającej o ludzkich losach jest wystawa "The Family of Man”, uznawana za najgłośniejszą i najbardziej inspirującą wystawę w historii fotografii. Otwarta w 1955 roku w Nowym Jorku przez Edwarda Steichena, do dziś prezentowana jest w najważniejszych galeriach na całym świecie. Każde pokazane na tej wystawie zdjęcie to odrębna historia ludzi, żyjących w różnych zakątkach świata. Całość zaś, to portret rodziny ludzkiej, połączonej siłą miłości i prawdy, bez podziałów społecznych i etnicznych. Ekspozycja stała się wielkim manifestem fotografii humanistycznej, opowieścią o życiu ludzi na całej kuli ziemskiej. Kolekcja "The Family of Man” jest oczywiście niedoścignionym dla nas przykładem przedstawienia człowieka w fotografii, ale przede wszystkim ogromną inspiracją, aby robić coraz ciekawsze zdjęcia i coraz trafniej opowiadać o ludzkich losach i charakterach.

Wystawa członków KKF pt. "Człowiek” jest pierwszą prezentacją w ramach obchodów Jubileuszu, jako że w tym roku przypada 60 lat działalności Klubu. Przez cały 2015 rok na licznych wystawach planujemy zaprezentować tysiące zdjęć o różnorodnej tematyce: zarówno współczesnych, jak i archiwalnych, które przeszły już do historii i stanowią ogromną wartość dokumentalno-socjologiczną.
 
Miejsce: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232
Wernisaż: 8 stycznia 2015 r. (czwartek) o godz. 18:00, budynek A
Wystawa czynna od 8 stycznia do 28 lutego 2015 r.
Wstęp wolnyGaleria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 5 Stycznia 2015

Podziel się