Bajkowy ślub w Krakowie? Tylko latem!


Według badań przeprowadzonych przez Grupę Portali Weselnych czerwiec, sierpień i wrzesień to ulubione ślubne terminy mieszkańców większości województw. Tak szczegółowa ankieta w Polsce to nieoceniona pomoc dla przyszłych nowożeńców szukających inspiracji i rozwiązań w podejmowaniu licznych decyzji, z którymi wiąże się organizacja ślubu marzeń.

Jak wygląda ceremonia w Małopolsce?
Mieszkańcy Małopolski skutecznie łączą uczucia ze zdrowym rozsądkiem. Według wyników sondażu aż 54% par bierze ślub z miłości, a 31% ze względu na chęć założenia rodziny. Co ciekawe, 2% wskazuje, że to presja wieku zaważyła na decyzji o małżeństwie. Bez względu na przyczynę, aż 90% ankietowanych, gdyby mogło cofnąć czas, bez wahania stanęłoby na ślubnym kobiercu z tą samą osobą. Sam dzień ślubu jest natomiast wspominany jako najważniejsze wydarzenie w życiu 83% badanych. Może się to wiązać z poważnym podejściem do tematu organizacji uroczystości, krakowianom zajmuje ona od roku do dwóch lat, natomiast budżet ślubny zamyka się w przedziale 20-40 tysięcy złotych. Podobne koszty zaznaczyli badani w innych częściach kraju, różnice można było natomiast zauważyć w rozkładzie cen za poszczególne usługi - komentuje Ewa Sztuczka z redakcji portalu filmy-wesele.pl

Zalety ślubu w lecie
Podobnie jak większość badanych, krakowianie wskazali czerwiec, sierpień oraz wrzesień jako miesiące, w których się pobrali. Wielu z nich kierowało się przesądem związanym z wyborem miesiąca z literą "r" w nazwie, ponieważ ma to przynieść młodej parze szczęście. Lista zalet ślubu organizowanego latem jest bardzo długa. Na pierwszym miejscu warto zaznaczyć pogodę - wyższe temperatury, słoneczna pogoda (zwłaszcza po południu i wieczorem) optymistycznie nastraja gości oraz państwa młodych do zabawy. Ciepło daje duże możliwości lokalizacyjne: latem warto zastanowić się nad domem weselnym lub urokliwym dworkiem otoczonym parkiem lub położonym w pobliżu wody. Coraz częściej pary organizują ślub wraz z weselem w plenerze (więcej informacji na temat aspektów prawnych można znaleźć tutaj). To również wspaniała okazja dla zrobienia przepięknych zdjęć. Jak wykazują wyniki ankiety, badani zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest obecność profesjonalisty na ślubie i jak istotną pamiątką są zdjęcia oraz film. Narzeczeni wybierając fotografa ślubnego z Krakowa biorą pod uwagę przede wszystkim jego portfolio, w dalszej kolejności kierując się ceną oraz zawartością poszczególnych pakietów. Taki tok myślenia okazuje się słuszny, ponieważ niemal 97% badanych wyraziło zadowolenie ze swoich zdjęć.

Co z tymi kosztami?
Decydując się na ślub w lecie warto przygotować się na większe koszty. Najpopularniejsze miesiące są wyjątkowo chętnie oblegane przez nowożeńców (na temat miejsc wartych do odwiedzenia w Krakowie można przeczytać tutaj), tak więc i poszczególne usługi mogą okazać się dużo droższe niż np. jesienią, czy zimą. Odnosi się to głównie to wynajmu sali, zamówienia tortu i wszelkiego rodzaju usług tj. fryzjera, kosmetyczki, dodatkowych atrakcji itd. Uroczystość w tych miesiącach musi się także równać dużo wcześniejszej rezerwacji terminu w kościele czy domu weselnym. 
 
Mimo tych czynników letnia ceremonia wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Warto przy tej okazji zaznaczyć, że aż 56% respondentów z Krakowa zwróciły się koszty uroczystości. Oznacza to, że nawet decydując się na ślub marzeń latem można zorganizować zarówno piękną, co zamykającą się w rozsądnych kosztach uroczystość.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 8 Lipca 2015

Podziel się