ANNA MUCHA W CIĄŻY Z WOJCIECHEM MEDYŃSKIM?, Kraków, 17 listopada 2013, godz. 17:00


„Single i remiksy” - nowa odsłona najpopularniejszego spektaklu komediowego w Polsce - już 17 listopada w Krakowie

Małżeństwo grane brawurowo przez Wojciecha Medyńskiego i Annę Muchę czeka w tym sezonie nowe wyzwanie! Marcin Szczygielski, autor sztuki komediowej „Single i remiksy”, dopisał nowy, emocjonujący i aktualny społecznie wątek o singielce w ciąży w korporacji. Biznesowe rozgrywki, miłosne intrygi, hinduskie tańce zaprawione dużą dawką humoru oraz plejada popularnych aktorów: Wojciech Medyński, Anna Mucha, Weronika Książkiewicz i Lesław Żurek to atuty, które sprawiają, że sztuka, wystawiana od jesieni ubiegłego roku, odnosi sukcesy na scenach w całej Polsce. W Krakowie przedstawienie będzie można obejrzeć już w niedzielę 17 listopada o godz. 17.00 w Kinie Kijów.


„Single i remiksy” Marcina Szczygielskiego w reżyserii Olafa Lubaszenko to komedia demaskująca mechanizmy panujące w korporacjach, które wykorzystują marzenia wielkomiejskich singli o karierze, niezależności i pieniądzach, wtłaczając ich w system niewolniczej pracy. Finansowa wolność i prestiż okazują się zbyt małą nagrodą za konieczność rezygnacji z życia osobistego i ciągły strach o utratę pracy…

W tym sezonie widzowie oglądać będą spektakl w zmienionej wersji ze względu na ciążę Anny Muchy, grającej w sztuce Joannę, żonę Sebastiana, Dyrektora Marketingu dużego wydawnictwa prasowego. Pojawia się nowy i bardzo aktualny wątek - singielki w ciąży w korporacyjnej rzeczywistości. Marcin Szczygielski w zabawny i błyskotliwy sposób pokazuje, jak młodzi rodzice próbują pogodzić rodzicielstwo z karierą, zaspokoić oczekiwania wymagającego szefa i znaleźć czas na wychowanie dziecka. - Nic się nic nie zmieni. I tak głównie będziemy nasze dziecko oglądać przez kamerkę internetową. Wieczorami będę miał cały czas włączonego laptopa - mówi Sebastian, grany przez Wojciecha Medyńskiego. Przerażeni małżonkowie prześcigają się w wymyślaniu karkołomnych sposobów, by uchronić się przed utratą pracy.

Kojarzony z rolami czarnych charakterów w licznych serialach telewizyjnych oraz z teatrem improwizacji Ab Ovo, Wojciech Medyński w „Singlach i remiksach” tworzy barwny i emocjonujący duet z Anną Muchą. - Grany przeze mnie Sebastian to facet złożony z samych przeciwności: znerwicowany, a jednak silny psychicznie. Zawodowo jest kreatywny, prywatnie zaś fajtłapą. Ciąża i świadomość ryzyka utraty pracy całkowicie go paraliżują. Z jednej strony ćwiczy z żoną oddechy, a z drugiej chce, by rodziła w pracy. Szeroki wachlarz jego skrajnych cech charakteru powoduje, że każdy widz dostrzega w Sebastianie cząstkę siebie, śmiejąc się przy tym z jego nieporadności, absurdalnych zachowań i pomysłów. Ta rola była dla mnie nowym wyzwaniem, bo dotąd grałem głównie postaci negatywne. Cieszę się, że tym razem mam możliwość zaprezentowania się publiczności z zupełnie innej strony - mówi aktor.

Komediowy talent Wojciecha Medyńskiego doceniają widzowie i krytycy: …najjaśniejszą gwiazdą spektaklu okazał się Wojtek Medyński, który ze 100% zaangażowaniem zagrał szefa reklamy i marketingu, żyjącego w bezustannym lęku przed szefową i przed swoją żoną, z którą związek musi ukrywać ze względu na politykę firmy. Jego nerwowy, cierpiący na astmę bohater najbardziej zachwycił kielecką publiczność, która kilkakrotnie przerywała spektakl brawami po niektórych jego wypowiedziach i wejściach na scenę… - pisze Kinga Matałowska, e-vive.pl.

„Single i remiksy” to najpopularniejszy spektakl komediowy ostatniego roku. Grany od jesieni 2012 roku w miastach w całej Polsce gromadzi każdorazowo komplety widowni w kilkusetosobowych salach, a bilety wielokrotnie wykupowane są już w pierwszych dniach sprzedaży. Do tej pory sztukę obejrzało blisko 50 000 widzów. W lipcu br. na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odbyło się jubileuszowe, setne przedstawienie.

Więcej informacji www.singleiremiksy.com

SINGLE I REMIKSY
Reżyseria: Olaf Lubaszenko
Scenariusz: Marcin Szczygielski
Producenci: Zdzisław Marcinkowski, Mariola Berg
Występują: Wojciech Medyński, Anna Mucha, Weronika Książkiewicz, Lesław Żurek
Niedziela 17 listopada o godz. 17.00 – Kino Kijów w Krakowie

Wojciech Medyński (ur. w 1976 roku) - aktor wszechstronny, teatralny, filmowy, telewizyjny i impro. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową im. Leona Schillera w Łodzi (2000 r.). Na dużym ekranie debiutował rolą Zbyszka w „6 dni strusia” Jarosława Żamojdy (2000). Grał w wielu popularnych serialach telewizyjnych: „Samo życie”, „Niania”, „M jak miłość”, „Pierwsza miłość”, „Na Wspólnej”, „Plebania” i innych. Wziął również udział w IX edycji „Tańca z gwiazdami” oraz III edycji „Jak oni śpiewają?”.

W teatrze zadebiutował na trzecim roku studiów w „Weselu” Czechowa w reż. Walerego Fokina w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, z którym był związany do 2005 roku. Grał tam m.in. Romea w „Romeo i Julii” Szekspira (2000), Vala Xaviera w „Orfeuszu w wężowej skórze” Tennessee Williamsa (2002). Był jednym z pomysłodawców spektaklu „Tango Operita - Szare Kwiaty” (2006) w Teatrze Syrena w Warszawie, gdzie zagrał Anioła Tanga. W 2009 roku wcielił się w postać Łukasza Niepołomskiego w adaptacji „Dziejów grzechu” Stefana Żeromskiego we wrocławskim Teatrze Muzycznym „Capitol”.

Obecnie gra w spektaklu „Single i remiksy” (scenariusz Marcin Szczygielski, reżyseria Olaf Lubaszenko) - błyskotliwej komedii o życiu wielkomiejskich singli i pracy w korporacji. Spektakl, wystawiany od jesieni 2012 r. w wielu miastach Polski, bije rekordy popularności, a widzowie i recenzenci podkreślają komediowy talent i brawurową grę Medyńskiego.

Poczucie humoru, refleks i solidny warsztat aktorski to atuty, które Wojciech Medyński wykorzystuje w występach teatralno-kabaretowych. Od 2010 roku współtworzy jedyną w Polsce, profesjonalną, aktorską grupę teatralną Ab Ovo Teatr Improv, która zajmuje się trudną sztuką improwizacji. Tu nie ma rozpisanych ról i sztywnego scenariusza - publiczność decyduje o przebiegu spektaklu, a aktorzy grają wszystko to, o co widzowie poproszą. Więcej informacji www.teatrabovo.pl oraz http://www.facebook.com/teatr.improv

Prywatnie Wojciech Medyński jest miłośnikiem amerykańskich seriali takich jak,. „Domek z kart”, „Czysta krew”, „Dexter”, „Smash”, „Zemsta” oraz muzyki w wykonaniu Charliego Winstona, Palomy Faith i Jamiego Woona. Aktor interesuje się też behawioryzmem zwierząt, a za jedną z najciekawszych dziedzin zawodowych, poza aktorstwem, uważa psychologię zwierząt. Jest fanem nowych technologii, internetu i urządzeń mobilnych, które nieodłącznie towarzyszą mu w licznych trasach z kolejnymi spektaklami po całej Polsce.

Fanpage Wojciecha Medyńskiego: https://www.facebook.com/pages/Wojtek-Medyński/332698060094198Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 8 Listopada 2013

Podziel się