9. KRAKOWSKI FESTIWAL GÓRSKI, Kraków, 02.12.- 04.12.2011 r.


Zapraszamy wszystkich miłośników gór i wszystkiego co z nimi związane, tej fascynacji, euforii, tajemnicy i adrenaliny.
Festiwal Górski to wydarzenie na które czeka się z niecierpliwością, to okazja do poznania jeszcze bardziej ekscytującego świata alpinizmu. czyli spotkania z  najlepszymi wspinaczami, wybitnymi osobowościami górskimi, podróżnikami, fotografikami oraz możliwością obejrzenia niesamowitych filmów o górach. Od wielu już lat gościnnie pojawia się wielu znanych wspinaczy, w tym roku będą to m.in. Sean Villanueva i Olivier Favresse, którzy są tegorocznymi laureatami prestiżowego Złotego Czekana za wytyczenie dziewięciu dróg na nadmorskich klifach południowego i zachodniego wybrzeża Grenlandii.

 

O swoich niezwykłych dokonaniach opowiadać będzie włoski himalaista Simone Moro, który wspólnie z dwoma innymi wspinaczami dokonał w tym roku pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum II (8036 m n.p.m.), co jednocześnie jest jego trzecim ośmiotysięcznym szczytem zdobytym w warunkach zimowych, wcześniej były to: Shisha Pangma i Makalu. Uzupełnieniem do opowiadań Simone Moro będzie spotkanie z jednym z najlepszych himalaistów na świecie Denisem Urubko.
Osobnym punktem programu będzie wspinaczka w skałach, a której reprezentantem najwyższej klasy będzie Hiszpan Dani Andrada, który jest autorem niezliczonej ilości ekstremalnych dróg, w tym dwóch 9b znajdujących się w jaskini Ali Baba w Rodellarze.
Stałymi punktami Festiwalu Górskiego, które cyklicznie pojawiają się co roku to przede wszystkim Międzynarodowy Konkurs Filmowy i Konkurs Polskiego Filmu Górskiego. Zobaczymy produkcje z całego świata, a polskie obrazy rywalizować będą o Grand Prix KFG 2011
Swoje prace przedstawią w formie zdjęć świetni fotograficy z różnych zakątków świata.
Krakowski Festiwal Górski mocny nacisk kładzie również na edukację górską, co będzie miało odzwierciedlenie w warsztatach i szkoleniach z bezpiecznego poruszania się po górach, prowadzonych przez specjalistów. .
Dodatkowymi atrakcjami będą także: Mistrzostwa Polski w Boulderingu (wspinaczka bez użycia asekuracji liną, najczęściej odbywająca się na wolno stojących kilkumetrowych blokach skalnych), kiermasz sprzętu i odzieży outdoorowej, oraz liczne promocje i konkursy dla uczestników.
Organizatorami całego przedsięwzięcia są: Uniwersytet Ekonomiczny, wspinanie.pl, TKN Wagabunda i magazyn Góry.
Całe festiwal odbędzie się na Uniwersytecie Ekonomicznym na ulicy Rakowickiej 27.
Nie możecie tego przegapić!!!


Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 24 Listopada 2011

Podziel się