9. Ekumeniczny Koncert Rodzinny "Bądź jak Jezus"


Tradycyjnie już w Boże Ciało w Mysłowicach, w Parku Słupna odbędzie się Ekumeniczny Koncert Rodzinny „Bądź jak Jezus”. To już 9. edycja tego popularnego połączenia muzyki i świętowania uroczystości Bożego Ciała. W ciągu kilku lat robione z rozmachem koncerty „Bądź jak Jezus” zyskały renomę wśród wielbicieli muzyki CCM (Contemporary Christian Music – współczesna muzyka chrześcijańska), a przede wszystkim popularność wśród całych rodzin, które chcą poranny udział w procesjach Bożego Ciała dopełnić popołudniowym wspólnym wielbieniem Boga poprzez muzykę.

Początek koncertu o godz. 15.00 w parku Słupna w Mysłowicach. Wstęp wolny.

W tym roku nie zabraknie na mysłowickiej scenie gwiazd światowej i polskiej sceny CCM. Wystąpią: For King & Country (Australia), Britt Nicole (USA), 12 kamieni (Polska), raper Poison czyli Piotr Plichta (Polska), Adam Bubik (Czechy), Pathlife (Polska) – zwycięzca tegorocznego konkursu „Non-Stop CCM”, a także Mate.O (Polska), który wraz z zespołem poprowadzi specjalnie przygotowany koncert uwielbieniowy „ON 1”.

Koncert „Bądź jak Jezus” ma charakter:
- rodzinny – bo nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin, będzie m.in. bezpłatne miasteczko zabaw dla dzieci i kiermasze wydawców chrześcijańskich;

- uwielbieniowy – bo odbywa się w uroczystość Bożego Ciała, kiedy katolicy manifestują swoją wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Ciele i Krwi, wiele granych tego wieczoru piosenek, to właśnie utwory wielbiące Boga;

- ekumeniczny – bo zabrzmią utwory i wykonawcy zarówno wywodzący się z Kościoła katolickiego, jak i innych Kościołów chrześcijańskich, a członków różnych chrześcijańskich denominacji nie zabraknie też wśród publiczności;

- muzyczny – bo zagrają gwiazdy półki polskiej i światowej sceny CCM;

CCM (Contemporary Christian Music) to określenie współczesnej muzyki chrześcijańskiej, łączy ona chrześcijan z różnych Kościołów. Piosenki tworzone i wykonywane przez ewangelików są chętnie słuchane i śpiewane przez katolików i odwrotnie.

ARTYŚCI:

For King & Country
Duet grający współczesną muzykę chrześcijańską (CCM), założony w 2012 roku przez pochodzących z Australii braci Joela i Luka. Grają bardzo dynamiczny chrześcijański pop, alternatywny rock i tzw. soft rock. Ich żywiołowe koncerty są adresowane do młodego odbiorcy.

W 2015 roku dwukrotnie zostali laureatami najbardziej prestiżowej nagrody amerykańskiego przemysłu muzycznego Grammy w kategorii Najlepszy album CCM i Najlepsze wykonanie utworu CCM. Mają na swoim koncie już 9 nominacji do nagrody GMA Dove, aż 4 razy nagrodę tę zdobyli. W 2017 roku otrzymali kolejną nominację do nagrody Grammy za piosenkę „Priceless” w kategorii Najlepszy utwór CCM.

Amerykański kompozytor piosenek nazwał ich „Australijską odpowiedzią na Coldplaya”. Ich pierwszy album „Crave” został wydany w 2012 roku, natomiast druga płyta „Run Wild. Live Free. Love Strong” dwa lata później. Pod koniec 2017 roku zespół wydał świąteczny album „A For King & Country Christmas Live”, a następnie wyruszył w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych.

Bracia skupiają się na tym, co naprawdę ma znaczenie. Ich celem jest pisanie uczciwie i autentycznie o życiu. Ważna jest dla nich równość, a także idea szanowania kobiet i honoru w związkach.

Britt Nicole
Amerykańska wokalistka, kompozytorka piosenek pochodząca z Salisbury w Karolinie Północnej. Trafia na listy przebojów głównie jako chrześcijańska artystka popowa, ale jej single „Gold” oraz „Ready or not” trafiły również na listę TOP 40 piosenek w Stanach Zjednoczonych.

Artystka ma na swoim koncie cztery albumy: debiutancki album „Say it”, „The Lost Get Found”, „Gold” oraz najnowszy album z 2016 roku - „Britt Nicole”.

W 2011 roku Britt Nicole została nominowana do nagrody GMA Dove w kategorii Wokalistka roku, a 2 lata później jej album „Gold” nominowano do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy album CCM.

Jak twierdzi rodzina artystki, Britt przyszła na świat śpiewając. Jej talent od zawsze był niezaprzeczalny i elektryzujący. Już jako trzylatka zaczęła śpiewać w kościele w Charlotte. Z czasem stała się jedną z głównych postaci w lokalnym, codziennym programie telewizyjnym, śpiewając piosenki w trio gospelowym.

Dla Britt Nicole bardzo ważne jest utrzymywanie bliskiego kontaktu z fanami, czytanie ich historii, słuchanie ich serc, pozwalając im tym samym wpływać na jej twórczość muzyczną. Jak sama mówi, wiele dziewczyn, które spotyka na koncertach podchodzą do niej ze spuszczoną głową i często widzi, że niektóre z nich czują się załamane. Wówczas ma nadzieję, że wyjdą z jej koncertu czując, że jest dla nich nadzieja.

12 kamieni
Jest to projekt lifestylowy, którego głównym celem jest przybliżenie współczesnemu człowiekowi Ewangelii, czyli Dobrej Nowiny, w sposób zrozumiały i przystępny. W ramach projektu działa blog, band oraz dział szeroko pojętego designu. Posługując się różnymi metodami - od mediów społecznościowych i konferencji, po koncerty i sesje akustyczne – jego twórcy chcą sprawiać, by nawet najbardziej zniechęceni do chrześcijaństwa ludzie przez sztukę i pozytywne wartości (#znajdźdobro) odnaleźli drogę do jedynego i prawdziwego źródła życia.

Zaczęło się od wspólnych jamów pod nazwą Pray Session organizowanych przez projekt 12 kamieni. Wspólny feeling i niepowtarzalny klimat, jaki panował na tamtych spotkaniach, zaowocował coraz częstszymi próbami i komponowaniem własnych utworów. Tak przy projekcie 12 kamieni powstał band, który pod koniec 2016 roku wydał płytę „Znajdź Dobro”.

Muzycy wchodzący w skład zespołu to młode pokolenie trójmiejskiej sceny muzycznej. Ich brzmienie to mieszanka funky, soul i pop. Do swoich inspiracji zaliczają między innymi: Hillsong United, Jacka Garratta czy Poluzjantów. Choć jak sami stwierdzają „pewnie nikt tego nie słyszy…”

Sami o sobie mówią:
Jeszcze jakiś czas temu każdy robił coś, gdzieś, po coś, po nic, z kimś, sam, chcąc, nie chcąc. Zorientowaliśmy się, że razem możemy stworzyć coś dobrego na większą skalę niż nasze klatki schodowe. Że mamy do tego wszystkie narzędzia, jakich nam trzeba. To nie mógł być przypadek.

Najpierw byliśmy organizacją. Później redakcją. Później – projektem. Na samym końcu staliśmy się rodziną. A wszystkich czytelników i słuchaczy postrzegamy jako naszej specyficznej rodzinki przyjaciół. Takich, co to wpadają bez zapowiedzi na kawę, bez pytania biorą sobie mleko z lodówki i prosto z mostu walą, co im leży na sercu.

Piotr Plichta, Poison
Polski raper, pochodzący ze Stalowej Woli. Pierwsze próby związane z muzyką rozpoczął mając 17 lat. Był młodym, pogubionym człowiekiem. Nawrócił się dokładnie 10 lat temu, w 2008 roku. Dziś świadczy o Bogu i opowiada o swoim życiu, a jego muzyka jest pełna fundamentalnych wartości.

Poison stworzył artystyczny program profilaktyki uzależnień „Jedno Życie”, podczas którego ostrzega młodych przed najczęstszymi błędami.

Współpracował z takimi wykonawcami jak: TGD, Vixen, Dj Bulb, Rover, Bęsiu, Kolah, Yuro, Kids Gospel Joy, Allen, Mak Makowski i wielu innych. W 2016 roku wystąpił gościnnie w albumie TGD zatytułowanym „Wracam do domu” w utworach „Miłosierni” oraz „NOVO”.

Poison zarejestrował solowy mixtape „Oddech Życia”, który ukazał się w czerwcu 2012 roku i został nagrany w Studio RoyalSoundProduction. Obecnie artysta kończy pracę nad Debiutanckim Albumem "Szepty Sumienia",  który ukaże się wiosną 2018 roku. Jest on promowany takimi teledyskami jak: „Pierwszy Wdech”, „Choćby nam mówili”, „Tsunami”.

 
Adam Bubik
Polsko-czeski muzyk i piosenkarz chrześcijański z Zaolzia, który działał jako lider muzyki uwielbienia (worship) w Czechach przez wiele lat. Nagrał sporo czeskich piosenek, które są obecnie śpiewane w wielu kościołach oraz coverowane przez inne zespoły.

W 2017 r. rozpoczął współpracę z producentem Mirkiem Stępniem. Wtedy zaczął swoją działalność na polskiej scenie muzycznej z nowym materiałem. Jego piosenki są bardzo chwytliwe, energiczne, a zarazem posiadają głęboki przekaz.

Teledyski Adama cieszą się dużym zainteresowaniem dzięki transmisji w ogólnoświatowej telewizji chrześcijańskiej TBN, TV Trwam, OPOKA.TV oraz w wielu innych rozgłośniach.

Cały zespół tworzą profesjonalni muzycy, którzy współpracowali ze znanymi polskimi i zagranicznymi artystami.

ON 1
ON 1 to koncert uwielbienia, który poprowadzi Mate.O, a będą mu towarzyszyć: Piotr Płecha, Kasia Kiklewicz i Maja Kowalczuk.
ON 1 to kilkadziesiąt minut żywiołowego i pełnego pasji oddawania chwały jedynemu Bogu.
ON 1 jest Bogiem i nie ma innego
ON 1 jest pierwszy i we wszystkim ma pierwszeństwo                                                                                  
ON 1 jest godny uwielbienia i tylko ON 1

Mate.O, czyli Meteusz Otremba – kompozytor, autor tekstów, wokalista, fotograf. Debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku. Od tamtej pory nagrał sześć autorskich albumów: „Totalne Uwielbienie” (1997), „Jesteś dobry dla mnie” (2002), „Zapominam siebie” (2006), Mate.O Akustyczny i Przyjaciele „Usiądź przy mnie” DC&DVD (2012), Mate.O & GŁYK P.I.K Trio „Kolędy Narodów”(2014), „Pieśni Naszych Ojców” (2016)

Jest również znany z wieloletniej współpracy z zespołami TGD oraz New life’m, a także z wybitnymi artystami jak: Natalia Niemen, Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Paweł Bzim Zarecki, Piotr Wojtasik, Mieczysław Szcześniak.

Piotr Płecha – był członkiem Budki Suflera (1983–1986), od 1993 roku wykonuje wyłącznie muzykę o charakterze chrześcijańskim w kraju i za granicą, jest liderem uwielbienia. Był basistą i solistą zespołu TGD.

Tworzy z żoną Agnieszką własną grupę Misja 22:22, która formalnie jest częścią Kościoła Bożego w Chrystusie. W ramach misji współpracował m.in. z amerykańskim wykonawcą Donem Potterem, organizuje także „Letnie Szkoły Chwały” w Zakościelu.

Kasia Kiklewicz – młoda wokalistka, autorka muzyki i tekstów, dyrygentka oraz trenerka wokalna. W jej twórczości słychać inspiracje muzyką gospel, jazzem i folkiem. Połączenie głębokich, osobistych tekstów i autorskiej muzyki zaowocowało powstaniem płyty „Poza Tobą” wydanej w marcu 2017. Oprócz projektu autorskiego Kasia prowadzi chór gospel UnderGrace oraz zajmuje się służbą uwielbienia.

W 2015 roku Kasia podjęła studia magisterskie w specjalności dyrygentura chóralna na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz równolegle studia na wydziale jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w specjalności wokalistyka jazzowa.

Pathlife
Zespół Pathlife z Bielska-Białej to zwycięzca tegorocznego konkursu „Non-Stop CCM”.

Co roku muzycy chrześcijanie rywalizują o tytuł odkrycia roku na scenie CCM. Finał konkursu odbywa się w formie otwartego koncertu w Mysłowickim Ośrodku Kultury, podczas którego jurorzy – artyści, krytycy muzyczni i osoby zaangażowane w promocję tego nurtu – wybierają najlepszego, ich zdaniem, wykonawcę.

Tym razem zwycięzcą okazał się zespół Pathlife z Bielska-Białej, prezentujący autorski materiał Patryka Haręży, lidera grupy. Jury doceniło nowoczesną formę muzyczną, w którą zespół ubiera ewangeliczne przesłanie, a także solidne rzemiosło wykonawców. Nagrodą będzie występ 31 maja na dużej scenie Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego „Bądź jak Jezus” w Mysłowicach.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 23 Maja 2018

Podziel się