"Drzewo bananowe" w Pracowni pod Baranami


Od 25 maja w krakowskiej Pracowni pod Baranami będzie można oglądać wystawę „Drzewo bananowe” prezentującą dyplomowy cykl fotografii Agnieszki Staśko.

Projekt został zrealizowany podczas dwumiesięcznego pobytu artystki na niewielkiej wyspie Comino, należącej do archipelagu maltańskiego. Miejsce to kryje w sobie dwa światy. Z jednej strony na wyspie znajduje się jedna z największych atrakcji Malty oblegana przez rzeszę turystów zatoka Blue Lagoon, na drugim jej brzegu dzika przyroda kryje proste osady ludzi żyjących w rytmie natury.

Bohaterami prezentowanego fotoreportażu jest rodzina, która w tym miejscu znalazła swoją tymczasową przystań. Para wraz ze swoich rocznym synkiem wiedzie życie w oderwaniu od zasad konsumpcjonistycznego społeczeństwa oraz zdobyczy współczesnej cywilizacji. Najważniejsze dla nich jest pielęgnowanie rodzinnych relacji oraz tworzenie naturalnej przestrzeni do wychowania dziecka. Autorka wystawy podczas pobytu na wyspie utożsamiła się z bohaterami projektu mieszkając w pobliżu ich namiotu i przejmując prowadzony przez rodzinę tryb życia. Fotografie ukazują typowe elementy ich codziennego życia takie jak wspólne podlewanie przez ojca i syna tytułowego drzewa bananowego, które zostało zasadzone w okresie narodzin dziecka. Zarówno na zdjęciach jak i w życiu ich bohaterów ważną rolę odgrywa naturalne światło, które wyznacza rytm ich  codzienności. Późno południowe promienie słońca wydobywają z surowej przyrody ciepłe barwy które oddają atmosferę spokojnego wyspiarskiego życia.

Warto wiedzieć:
wernisaż wystawy 25.05.2018 g. 19
czas trwania 25.05 – 30.06 2018
miejsce: Pracownia pod Baranami, Kraków, Rynek Główny 27

Wystawa Dyplomowa Szkoły Kreatywnej Fotografii

Agnieszka Staśko – (ur. 1993 w Limanowej) Absolwentka Szkoły Kreatywnej Fotografii na  Krakowskich Szkołach Artystycznych. Zajmuje się fotoreportażem i fotografią podróżniczą. Swoje projekty realizuje podczas licznych podróży po różnych zakątkach Europy.

więcej informacji:
https://www.facebook.com/
events/1070954346386872/?notif_t=plan_user_associated&notif_id=1526539319856773
 
Patroni medialni: Kulturatka, kulturowo24.pl, Off Radio Kraków, Twoja Małopolska


Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 17 Maja 2018

Podziel się